Growtech’ten Su Kaynaklarını Korumak için Anlamlı Proje

Haberler02 Ekim 2023
468 OKUNMA
Paylaş

Antalya’da 22-25 Kasım tarihlerinde bu yıl 22’ncisi düzenlenecek Growtech Fuarı’nda, küresel iklim değişiklikleri ile daha da yaşamsal hale gelen suyun önemine dikkat çeken anlamlı bir kampanya başlatılacak.

Growtech Fuar Direktörü Engin Er, Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech olarak, dünya tarım profesyonellerini aynı çatı altında buluşturmalarının yanı sıra, hizmet verdikleri sektörün gündem konularına da ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Engin Er, “Suyun tükenebilir bir kaynak olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla yaşamın ve tarımın devamlılığı için mucizeleri bekleyemeyiz. Teknoloji ve bilimin ışığında çiftçilerimizin farkındalığını artırmamız gerektiğine inanıyoruz. Üretim şeklimizi değiştirmeli ve kaynaklarımızı verimli kullanmanın yollarını bulmalıyız. Suya önem veren projelerin hayatageçmesi için ortak alanlar yaratıyor, paydaşlarımızı ilham verici ortamlarda birleştirmede önemli bir rol oynuyoruz. Geleceğimizi korumak için “Su”yu korumamız gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden de 'Dünyaya Söz Veriyor ve Harekete Geçiyoruz!' projesini Growtech 2023’te hayata geçiriyoruz. Fuar alanımızda kuracağımız bir alanda tüm ziyaretçi ve katılımcılarımızın da söz vermesi için farkındalık yaratmak için bir platform hazırlayacağız. Dünyamıza suyu koruyacağımıza hep beraber söz vereceğiz” diye konuştu. Kişi Başı 25 litre Suyun Korunmasını Hedefliyoruz Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde bu yıl 22 - 25 Kasım tarihlerinde 22'nci defa kapılarını açmaya hazırlanan Growtech'te gerçekleştirecekleri ‘Dünyaya Söz Veriyoruz’ projesi hakkında bilgi veren Engin Er, “Fuar alanında geri dönüştürülmüş kumaştan yapılan dev bir pano hazırlayacağız. Bu panoya isteyen ziyaretçilerin ve katılımcıların imzasını atmasını, isteyenlerin de dünyaya not yazmasını istiyoruz. Kişi başı 25 litre suyun korunmasını hedefliyoruz. 60 binden fazla uluslararası ziyaretçimiz ve 25 ülkeden 598 katılımcımızla, bu farkındalığı sağlayabileceğimize ve yayabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Dünyaya Söz Veriyor ve Harekete Geçiyoruz

Growtech fuarının kapsamlı bir yapıya sahip olduğuna dikkat çeken Engin Er, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı olarak, dünya tarım profesyonellerini aynı çatı altında buluşturuyoruz. Biz sadece sektörün uluslararası fuarı değil, sektörü ilgilendiren önemli konuların görüşüldüğü, tarım sektörünün geleceğinin şekillendiği ve tarım sektöründeki teknolojilerin ön planda olduğu en önemli ticaret ve pazarlama platformuyuz. İklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi gibi kilit konuların tarım sektörüne etkisinin farkındayız. Hizmet verdiğimiz sektörün önemli konularını da sahipleniyor ve farkındalık yaratmak için ne yapabileceğimiz konusuna kafa yoruyoruz. Su, geleceğimizin, yaşamın, tarımın sürdürülebilirliğinin ana konusu. Biz de Growtech olarak suyun tükenebilir bir kaynak olduğunu ve suyu korumak için her bir bireyin üzerine düşen bir sorumluluk olduğunu biliyor ve bu farkındalığı tüm ziyaretçilerimiz ve katılımcılarımızda da yaratmak istiyoruz.468 OKUNMA
Paylaş
Etiketler
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!