'Gümbüy Gümbüy Çocuk Tiyatyosu' 20 Çok Özel Çocukla Ekim’de Antalya'da Sahnede

Haberler01 Haziran 2018
374 OKUNMA
Paylaş

Orhan Devecel ve Emine Dutseren Devecel’in yetenekli çocuklar için kurduğu yeni oluşum “Gümbüy Gümbüy Çocuk Tiyatyosu” 2018-2019 tiyatro sezonuna yepyeni bir projeyle merhaba demek için hazırlanıyor.

 8 Haziran 14.00-17.00 saatleri arasında Muratpaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacak seçmeler sonucunda seçilecek yirmi çok özel çocuk ile eğitimler başlayacak. Oyunculuk, drama, dans ve şan gibi kapsamlı eğitimlerin ardından yetenkli çocuklarla  Ekim ayında bir gösteri düzenlenecek.

Yapımcısı olduğu proje hakkında konuşan Orhan Devecel; yaz aylarında aileler çocuklarının geleceği için sanatsal yatırımlar yapmak istiyor. Maalesef Antalya bu konuda biraz yetersiz kalmış durumda, biz de bu proje ile hem çocukların tiyatral yeteneklerini ön plana çıkartmak hemde yaz ayarında oluşan boşluklarını yetenekleri doğrultusunda doldurmak  istedik. Amacımız hem Antalya’ya hemde çocuk tiyatrosuna farklı bir bakış açısı kazandırmak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, eğitirken eğlendirecek yeni projemiz hayırlı olsun, dedi.

Ayrıca 24 Ekim’de yapılacak gösterime çocukların ve yetişkinlerin severek izlediği geleceğin yükselen yıldızı Beren Gökyıldız ve sanat dünyasından bir çok isim onur konuğu olarak katılım sağlayacak. 


374 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!