Haydi, Çocuklar Bisikletle Okula

Haberler22 Mayıs 2018
159 OKUNMA
Paylaş

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ile birlikte düzenlediği "Haydi Çocuklar Bisikletle Okula" kampanyasına Antalya Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi (AKBEM) öğrencileriyle destek verdi. AKBEM’de eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencileri okullarına bisiklet ile gitti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in başkanlığını yürüttüğü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin "Haydi Çocuklar Bisikletle Okula" kampanyasına Antalya’dan da destek geldi.

Okul Yolunda Pedal Çevirdiler

Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan ve şu ana kadar birçok projeye imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte; AKBEM Altındağ Kurs Merkezi’nde eğitim gören öğrencilere, bisiklet ile ulaşımın faydaları, bisiklet ile ulaşımda uyulması gereken kurallar ve diğer yaya ve sürücülerin bisikletlilere karşı uymakla yükümlü olduğu kurallar hatırlatıldı. 8-14 yaş arası çocuklara eğitim imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı AKBEM Altındağ Kurs Merkezi’nde eğitim gören 15 öğrenci okul yolunda pedal çevirdi.

Amaç Sağlıklı Nesiller Yetişmesi

AKBEM yetkilileri, Sağlıklı Kentler Birliğinin başlattığı farkındalık çalışmasına öğrencilerin de büyük bir heyecanla katıldığını ifade ederek, “Amacımız öğrencilerin okullarına bisikletle gelmelerini sağlamak ve bisiklet kullanımını arttırmak. Sağlıklı nesillerin yetişmesi, daha temiz bir çevre ve enerji tasarrufu için bisiklete binmeyi özendirmeye devam edeceğiz" dedi.


159 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!