İtalyan Il Grande Piano Grubu Antalyalı Sanatseverlerle Buluştu

Haberler28 Kasım 2022
362 OKUNMA
Paylaş

Sanat şehri Antalya'nın en önemli etkinliklerinden olan 22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Antalya’ya gelen dünyaca ünlü İtalyan Il Grande Piano grubu, sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı. Antalya'nın tarihi Üç Kapılar'ı ve Kale Kapısı’nda performans sergileyen grubun darbuka eşliğinde çaldığı ‘Çav Bella’ şarkısı büyük beğeni topladı. 

Türkiye'de ilk kez 22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında konser veren Il Grande Piano grubu Antalyalı sanatseverlerle buluştu.

Arjantinli sanatçı Manuel Benyacar’ın yaptığı devasa büyüklükteki el yapımı piyanoyu ayaklarıyla çalan İtalyan sanatçılar Silvia Zotto ve Samuel Courtin’in eğlenceli gösterilerinde birbirinden renkli anlar yaşandı.

Repertuarlarında La Casa de Papel dizisinin müziklerine de yer veren gruba ‘Çav Bella’ şarkısını çaldıkları sırada izleyiciler arasında bulunan bir müzisyenin darbukasıyla eşlik ettiği anlar güne damgasını vurdu. Yine izleyiciler arasında yer alan Azerbaycanlı bir sanatçının ‘Nazende Sevgilim’ şarkısını söylediği anlar ise büyük beğeni topladı.


Çocukların büyük ilgi gösterdiği performanslar sırasında, kendileriyle piyano çalmak isteyenleri kırmayan ikili, sempatik tavırlarıyla da dikkat çekti.

Yıldızlar geçidine sahne olacak 22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 3 Aralık’ta, Almanya’nın en iyi performans sanatçıları olan Stephan Weh ve Marcel Dorn’dan oluşan Pianotainment’ın eğlenceyi ve virtüözlüğü buluşturdukları muhteşem dört el piyano gösterisi ile başlayacak. 


11 Aralık’a kadar sürecek olan Festival’de; Robert Lakatos, Tanini Trio, Evrim Turan, Diego Valdivia ve Ufuk&Bahar Dördüncü gibi yerli ve yabancı birbirinden ünlü isimler sahne alacak.
 


362 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!