Kadınlar Yaşadıklarını Tiyatroyla Anlattı

Haberler11 Mart 2024
277 OKUNMA
Paylaş

Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 4 Kadın Oyunları Festivali “Yan Rol” adlı tiyatro oyunu ile sona erdi. Kadınları konu alan ve kadın oyuncular tarafından sahnelenen tiyatro eserleri büyük beğeni topladı.

Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin ve Avrupa’nın kadın temalı tek tiyatro festivali “4. Kadın Oyunları Festivali” Merve Polat’ın sahnelediği “Yan Rol” adlı oyunla sona erdi. Atölye Kültür Sanat organizasyonu olan ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen festival, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde tiyatro seyircisiyle buluştu. Tek perde olarak gösterime giren oyunlar ücretsiz olarak sahnelendi.

SALON DOLDU TAŞTI

Deniz Madanoğlu’nun yazdığı Yan Rol adlı oyunun yönetmenliğini Şenol Önder üstlendi. Oyunun dramaturgluğunu ise Arzu Önder yaptı. 60 dakika süren oyunda oyuncu Merve Polat’ın başarılı performansı dikkat çekti. Oyunda bir kadının mesleğiyle, en yakın


arkadaşlarıyla ve ailesiyle yüzleşme hikâyesi anlatıldı 

CANAN’IN DÖNÜŞÜM HİKÂYESİ

Oyunda kendini hem sahnede hem de kendi hayatında yan rolde hisseden Canan’ın dönüşüm hikâyesi aktarılıyor. Oyuncu olabilmek adına konservatuvara giren fakat yaşamı hayal ettiği gibi gitmeyen Canan, sektörde sadece yan rollerde kendine yer bulabiliyor.


VAROLUŞ MÜCADELESİ

Sektördeki mücadelesi ile ona işsiz ve parasız kalacağını söyleyen babasına muhtaç olmama gururuna varoluş mücadelesi veren Canan, yaz dizilerinin aranan başrolü Bade ile olan arkadaşlığını da bu doğrultuda sınava tutuyor. Ana akım ve alternatif üretim fark etmeksizin iğnenin tüm oyunculuk sektörüne batırıldığı oyunun sonunda Merve Polat, performansıyla seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.


277 OKUNMA
Paylaş
Etiketler
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!