Kaş Patara'da Piyano ve Arya Sesleri İçerisinde Meteor Yağmuru

Haberler23 Temmuz 2018

Antalya'nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti'nde ağustos ayında gece piyano ve arya sesleri içinde meteor yağmurunun izleneceği bir etkinlik düzenlenecek.

Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti'nde 12 Ağustos Pazar gecesi farklı bir etkinlik düzenlenecek. Kaş Kaymakamlığı, Kaş Belediyesi, Patara Antik Kenti Kazı Başkanlığı ve Kalkan Kültürevi işbirliğinde düzenlenecek etkinlikte Kalkan'da yaşayan emekli Sadık Öğretir, meteor yağmurları, göktaşı veya halk arasında yıldız kayması diye nitelenen gökyüzü olayı hakkında bilgilendirme yapacak. Ardından Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi ve Patara Antik Kenti Kazıları Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Patara Antik Kenti'nin tarihçesi hakkında konferans verecek. Daha sonra Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi piyanist Alev Türkan Özcan'ın piyanosu eşliğinde İtalyan tenor Livio Angelisanti sahne alacak. Konserin ardından saat 00.00'dan saat 03.00'a kadar meteor yağmuru izlenecek.

Konferans ve konser Likya Birliği Meclisi binasında yapılacak. Meteor yağmuru Patara Antik Kenti'nin farklı noktalarından izlenecek. Tüm etkinlikler Türkçe ve İngilizce sunulacak.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/arya-sesleri-icinde-meteor-yagmuru-izlenecek-40904021


Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!