Kepez Güreşte Türkiye 3’üncüsü Oldu

Haberler15 Ağustos 2018
462 OKUNMA
Paylaş

Türkiye Küçük Minik bayanlar Türkiye Şampiyonası’nda Kepez Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Elif Fatma Konuk(12), 58 kiloda Türkiye 3’üncüsü oldu. 

 

Kepez Belediyesi Spor Kulübü başarıdan başarıya koşuyor. Ankara’da gerçekleştirilen 11 yaş ve 12-13 yaş Küçük Minik Serbest Türkiye Şampiyonası’nda Kepez Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Elif Fatma Konuk(12) 58 kiloda Türkiye 3’cülüğü elde etti.  Şampiyonaya, 100 kulüpten serbest ve grekoromen stilde yaklaşık 550 sporcu katıldı. Kepez Belediyespor alt yapısında yetişen ve bir yıl gibi kısa bir sürede antrenörlerinin özverili,  kendisinin ise azimli çalışması sonucunda şampiyonaya çıkacak seviyeye gelen Elif Fatma Konuk, serbest stilde 58 kiloda yarışarak, Türkiye üçüncüsü oldu. 

Ağabeyini Örnek Aldı 
Genç yetenek Elif Fatma Konuk, küçük yaştan itibaren güreşçi olan ağabeyini örnek aldığını dile getirdi. Ağabeyi gibi güreşçi olmak istediğini belirten Konuk, “Kepez Belediyespor’da eğitim aldım. Bir yıllık antrenmanlar sonucunda Türkiye üçüncüsü oldum. Buralara gelmemde bana destek olan aileme ve her zaman yanımda olduğunu hissettiren Kulüp Başkanım Ahmet Ünlüoğlu’na çok teşekkür ediyorum.” dedi. 


“Genç Yeteneklerimizi Destekleyeceğiz”
Genç yeteneklerin her yarışma sonunda elde ettikleri derecelerin kendilerine büyük gurur verdiğini dile getiren Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, “Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü olan sporcusu Elif Fatma Konuk ve antrenörümüzü Kepez’e böyle bir gurur yaşattıkları için kutluyorum. Spor kulübü olarak genç yeteneklerimizi her zaman desteklemeye devam edeceğiz” dedi. 
 


462 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!