Kepez, Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdi

Haberler16 Ağustos 2018
352 OKUNMA
Paylaş

Ülke genelinde 1’inci ve 2’inci ligde mücadele eden 59 takımın kapandığı süreçte, sporculara büyük fırsat sunan Kepez Belediyespor’un, “Kepez Devlerini Arıyor” sloganı ile yaptığı çağrıya yüzlerce sporcu başvurdu.

Basketbolun kan kaybettiği bir dönemde Kepez Belediyesi Spor Kulübü, gençlerin önünü açacak bir proje hayata geçirdi. Türkiye’nin dört bir tarafından basketbol seçmelerine katılan yüzlerce sporcu, Türkiye Basketbol Federasyonu 2’inci Lig’de oynama imkanı bulmak ve ‘Kepez’in  Devleri’ olmak için seçmelerde mücadele etti. 12 Ağustos’ta yapılan seçmelere 248 sporcu başvuru yaparken, seçmelerde başarı elde eden sporcular ise Kepez’in TB2L’de mücadele eden A takımı ve genç takımın da oynama imkanı yakalayacak.

Sporun Merkezi Kepez

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Kepez Devlerini Arıyor’ seçmelerinin yapıldığı Turgut Özal Spor Salonu’nu ziyaret etti. Genç yetenekleri izleyen ve elemelerle ilgili Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu’ndan bilgi alan Başkan Tütüncü, seçmelerin bir çok genç yeteneği basketbol sporunun alt yapısına kazandıracağını söyledi.  Türkiye’nin gençlerine A takımı ve genç takımda oynama fırsatı verileceğini belirten Başkan Tütüncü, “ Bu anlamda Türkiye’de bir ilk gerçekleştiriliyor. Bu faaliyetlerin gençleri spora teşvik edeceğini ve bu etkinliklere katılarak kendilerini geliştirebileceklerini düşünüyorum. Kepez’de spor alanında yapılan bu seçmeler, Kepez Belediyesi’nin sporun önemli merkezi haline geldiğini gösteriyor. Bu da bize büyük bir mutluluk ve gurur veriyor.” dedi.

Gençlere Yatırım

Türkiye’nin gençlerine yatırım yaptıklarını söyleyen, Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, “Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde basketbolda sıkıntı yaşanan bir süreçte Türkiye'nin çeşitli illerinden seçmelere gelen gençlere büyük bir fırsat sunduk. Gençlerin önünü açmak ve spora yeni yetenekler kazandırmak için çalışıyoruz.”diye konuştu.  


352 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!