Kepez'den 50 Okula Bilişim Sınıfı Projesi

Haberler25 Mayıs 2018
214 OKUNMA
Paylaş

Kepez Belediyesi, ‘İlçede 50 okula bilişim sınıfı’ projesi kapsamında 25'inci bilişim sınıfını Perihan-Esat Aral Ortaokulu’nda açtı. Tütüncü, bilişim sınıflarının kodlama eğitimi için önemli bir alt yapı olacağını belirtti.

Kepez Belediyesi, ilçede bilişim sınıfı olmayan okul kalmayacak, hedefiyle okullara bilişim sınıfı kazandırmaya devam ediyor. İlçede 25. bilişim sınıfı Perihat -Esat Aral Ortaokulu’na kazandırıldı.

Bilişim sınıfının açılışı dolayısıyla düzenlenen törende bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eğitim gönüllüsü bir belediye olduklarının altını çizdi. Başkan Hakan Tütüncü, ilçede eğitim kalitesinin artırılması, gençlerin ve çocukların çok daha kaliteli ortamlarda eğitim alması için ne yapılması gerekiyorsa yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

“Eğitime Yapılan Yatırım Zayi Olmaz”

Başkan Tütüncü, eğitime yapılan yatırımın zayi olmayacağına işaret ederek, “Eğitime yapılan yatırımlar asla zayi olmaz; tam tersine eğitime yapılan yatırımlar topluma çok büyük bir fayda olarak geri dönerler. Gençlerimizi, çocuklarımızı çok daha iyi bir ortamda eğitim görmeye yönelik attığımız adımların ardı arkası kesilmiyor, her gün o adımlara yenilerini ekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Bilişim Sınıflarıyla Kodlama Eğitimine Destek

Tütüncü, 50 okula bilişim sınıfı açmayı hedeflediklerini anımsatarak, şunları söyledi: “Hedefimiz 50 tane okula bilişim sınıfı açmaktı. 30’un üzerine çıktık. Çok yakında 50 sayısını tamamlayacağız. Bilişim sınıflarını, fiziki şartları uygun olan okullar ile kodlama eğitimi için alt yapı ortamına ihtiyaç duyan okullara açıyoruz. Bilişim sınıflarımız, bilgisayarın, yazıcının, tarayıcının ve bunlara benzer teknolojik cihazların bulunduğu bir ortamın ötesinde, kodlama eğitimi için de önemli bir alt yapı mekânı oluyor.”


214 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!