Kepez'e Botanik Bahçesi

Haberler21 Mayıs 2018
188 OKUNMA
Paylaş

DokumaPark'a botanik bahçe kuruluyor. 18 bin m2'lik alanda kurulacak olan botanik bahçesinde çalışmalar başladı, çalışmaları yerinde inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, DokumaPark’ın doğaseverlerin çekim merkezi olacağını söyledi. Portakal ve zeytin bahçelerinin oluşturulduğu Dokuma Fabrikası arkasındaki alana dikilen ilk ağaca can suyu veren Başkan Tütüncü, Akdeniz’de yaşayabilen ülkemizin çeşitli odunsu bitki ve çalılarının burada buluşturulacağını açıkladı.


 Ağaç Müzesi Olacak

İlk etapta tamamlanacak bin m2’lik alanda dikilen erguvan, manolya, sığla, gravilla türü ağaçlar, Antalya’nın çeşitli bölgelerinden getirildi. Her ağacın altında yer alacak kimlik kartında biyolojik özelliklerin anlatılacağını belirten Başkan Tütüncü, ağaç müzesinde ise bilimsel unsurları sunan bir sergi oluşturulacağını kaydetti. Kısa süre sonra farklı bitki türlerinin de burada görülebileceğini belirten Tütüncü, DokumaPark’ın doğaseverlerin çekim merkezi olacağını söyledi.

"Çevreci Projeler Üretiyoruz"

Antalyalılara çevreci bir belediye olmanın avantajlarını hep yaşattıklarını kaydeden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu yönde sürekli yenilikler üretmeye devam edeceklerini söyledi. Antalya’nın hatıralarının yaşatıldığı parkın müzeleri ve doğasıyla cazibe merkezi olduğunu belirten Tütüncü, bitki çeşitliliği görmek isteyen herkesi DokumaPark’a davet etti.


188 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!