Konyaaltı'nda Göçmenlerin Etkileri Konuşulacak

Haberler14 Mayıs 2018
164 OKUNMA
Paylaş

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi koordinatörlüğünde geliştirilen “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü Projesi”nin ortaklarından olan Konyaaltı Belediyesi, “Göçmenlerin Türkiye’ye olan toplumsal etkileri” konulu panele ev sahipliği yapıyor. Mülteci ve göçmenlerin ülkemizde toplumsal etkilerinin konuşulacağı panel, 15 Mayıs Salı günü saat 10.30’da Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Konyaaltı Belediyesi  “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü-WelCommunities" isimli Avrupa Birliği (AB) Yetişkin Eğitim Projesine destek veriyor. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi koordinatörlüğünde geliştirilen projede,  Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Büyük Düşün Proje Geliştirme ve Uygulama Derneği, Bilişim Uzmanları Eğitim Danışmanlık Merkezi ile Almanya’dan BedCon GmbH isimli göçmen bürosu ve İspanya’dan Sevilla Üniversitesi de yer almakta.

Panele, Akdeniz Üniversitesi Dekanı Prof.Dr. Beykan Çizel, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Koçancı, Döşemealtı İlçe Jandarma Komutanı ve Geri Gönderme Merkezi Sormlusu Jandarma Üsteğmen Aslan Çorbacıoğlu, İl Göç Uzmanı Ayşe Çetin konuşmacı olarak katılıyor.


164 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!