Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Antalya Ultra Maratonu’na Kayıtları Başladı

Haberler10 Nisan 2023
599 OKUNMA
Paylaş

Bu yıl 23-24 Aralık tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Antalya Ultra Maratonu’na kayıtları başladı.
 

Konyaaltı Belediyesi’nin iki yıldır düzenlediği Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Antalya Ultra Maratonu’nun üçüncüsü bu yıl 24-25 tarihlerinde gerçekleşecek. Farklı ülkelerden bir çok sporcuyu buluşturan yarışmanın kayıtları başladı. 5 km Konyaaltı Parkuru, 12 km Deniz Parkuru, 31 km Toros Parkuru ve 57 ve 85 km Antalya Ultra Parkurlarından oluşan Antalya Ultra Maratonu’nda farklı ülkelerden birçok sporcu Konyaaltı Sahili’nde bir araya gelecek. Çocuklar ve köpekler için de farklı parkurların yer aldığı maraton kayıtlarının www.antalyaultra.org adresinden yapılabileceği bildirildi.

Turizm 12 Aya Yayılmalı

Antalya’da turizmin 12 aya yayılması ve şehrin tanıtımı açısından bu tür organizasyonların çok önemli olduğuna dikkat çeken Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ‘’İki yıldır düzenlediğimiz bu organizasyonla dünyanın farklı yerlerinden gelen sporcular Antalya’nın doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyor. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz maratonu, önümüzdeki yıllarda da sürdürerek Türkiye ve dünyada adını daha çok duyuran bir yarış haline getirmek istiyoruz’’ dedi. 599 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!