Konyaaltı Belediyesi'nden Afetzede Çocuklar İçin Eğitim Desteği

Haberler13 Şubat 2023
517 OKUNMA
Paylaş

Konyaaltı Belediyesi afetzede çocuklar için eğitim desteği verecek. Konyaaltı Belediyesi, okul öncesi çağındaki çocuklar ve üniversite hazırlık aşamasındaki gençler için de tüm imkanlarını seferber etmiş durumda.

Konyaaltı Belediyesi Çocukları ve Gençleri Unutmadı

Belediyeye bağlı 4 kreşin her birinde, afet bölgesinden Konyaaltı’na gelen 3-6 yaş çocukların eğitimi için birer sınıf açılırken, üniversiteye hazırlık aşamasındaki gençlerin hazırlıklarına devam edebilmeleri için de Konsem Etüt Merkezi’nde bir sınıf açıldı. Kreş ve etüt merkezinde yapılan çalışmaların yanı sıra afetzedeler, psikolojik danışmanlık hizmetinden de ücretsiz olarak yararlanabilecek. Öğrencilerin kreşlere ve etüt merkezine ulaşımı Konyaaltı Belediyesi tarafından ücretsiz servislerle sağlanacak. Vatandaşların, kreşler için (0242) 245 55 31, Etüt Merkezi için (0242) 245 55 73, Psikolojik danışmanlık hizmeti için ise (0242) 245 55 21 numaralı telefonları arayarak bilgi alabilecekleri bildirildi.

Esen: Afetin Yaralarını Saracağız


Depremin yaşandığı ilk günden itibaren tüm imkanlarıyla seferber olduklarını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ‘’Her şeyini geride bırakarak şehrimize gelen afetzede yurttaşlarımızın yanındayız. Özellikle çocuk ve gençlerimizin eğitimlerine devam edebilmeleri ve psikolojik destek alabilmeleri çok önemli. Onlar için kreşlerimiz ve etüt merkezimin kapılarını sonuna kadar açtık. Ulaşımları için servis imkanı da sağlıyoruz. Ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetimizden çocuklarımızın yanı sıra, yetişkin vatandaşlarımız da yararlanabilecekler. Bu çalışmaların yanı sıra Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki yardım çalışmaları da devam ediyor. Afetin yaralarını hep birlikte saracağız’’ şeklinde konuştu.


517 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!