Konyaaltı'nda Yaza Hazırlıklar Başladı

Haberler04 Nisan 2023
697 OKUNMA
Paylaş

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaza hazırlıklar başladı. Yağmur ve fırtına gibi olumsuzluklardan etkilenen alanlarda bakım ve onarım çalışmaları başladı

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kıyı Yapılar Şube Müdürlüğü, kentin en önemli buluşma noktası olan Konyaaltı Sahili’nde yaz sezonu öncesi bakım onarım çalışması başlattı. Ekipler, kış aylarında yaşanan fırtınalardan yoğun olarak etkilenen Konyaaltı Sahili’ndeki plaj unsurları, merdivenler, rampalar, tuvaletler, soyunma kabinleri, duşlar ve cankurtaran kulelerinde yenileme ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. 

Konyaaltı Sahili'nde Çalışmalar Devam Ediyor


Konyaaltı Sahili’nde yer alan 900 oturma ünitesinin metal ve ahşap yüzeylerinin bakımı ve boyaması gerçekleştirildi. 5000 metrekare ahşap zemin boyanarak onarımı yapıldı. Sahil boyunca toplamda 15 farklı tip 3 bin 700 aydınlatma direğinin boya ve bakımları sürüyor. Ayrıca vatandaşların denize erişimini sağlayan yaklaşık 25 merdiven ve rampa onarılarak, güvenli ve aktif hale getiriliyor. Büyükşehir ekipleri, çalışmalar kapsamında Konyaaltı Sahili’ne yeni tuvaletler de yerleştiriyor. İhtiyaç olan bölgelere 4 adet yeni tuvalet yapılıyor. 


 


697 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!