La Boheme Bu Sezon Son Kez Antalyalı Sanatseverlerle Buluşuyor

Haberler13 Mart 2023
552 OKUNMA
Paylaş

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Kasım ayında prömiyerini gerçekleştirdiği ve kapalı gişe sahnelenen Puccini’nin ‘La Bohème’ operasını 14 Mart Salı akşamı saat: 20.00’de bu sezon son kez sahneleyecek.

Rejisör Yiğit Günsoy tarafından sahneye konulan ‘La Bohème’ operasında Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrasını şef İbrahim Yazıcı’nın yönetirken eserde başkemancılığı Fahrettin Arda üstlenecek. Konusu 1830’lu yıllarda geçen operanın dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Gülden Sayıl ve ışık tasarımı Mustafa Eski imzasını taşıyor. Tek ara ile sahnelenen 4 perdelik eserde Antalya Devlet Opera ve Balesi korosu şef Mahir Seyrek, çocuk korosu ise Sinem Ulusoy tarafından çalıştırıldı.

Konusu Paris’te geçen ve nakışçı bir kadın olan Mimi ile şair Rodolfo arasındaki aşk üzerine odaklanan eserde ‘Rodolfo’ rolünü Burak Pektaş, ‘Mimi’ rolünü Nurdan Küçükekmekçi, ‘Marcello’ rolünü Serhat Konukman, ‘Musetta’ rolünü Serap Demirhan Işık, ‘Colline’ rolünü Şafak Güç, ‘Schaunard’ rolünü Ümit Burak Tekinay, ‘Benoit’ rolünü Onur Alpaslan, ‘Alcindoro’ rolünü Toygarhan Atuner, ‘Parpignol’ rolünü Cüneyt İ. Erdoğan, ‘Gümrük Çavuşu’ rolünü Emre Aytekin ve Yalçın Ünsal canlandıracak.552 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!