Madalya Sevincini Başkan Uysal’la Paylaştılar

Haberler30 Ağustos 2018
357 OKUNMA
Paylaş

Sahip olduğu 50’si lisanslı 120 sporcuyla Türkiye’de squashın geleceği olan Muratpaşa Belediyespor, İstanbul’da katıldığı turnuvadan  8 madalyayla döndü. Genç sporcular başarılarını Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Kulüp Başkanı Murat Şimşek’le paylaşırken hedeflerinde Eylül ayında Slovakya’da Türkiye adına katılacakları şampiyona var.

Muratpaşa Belediyesi’nin ilk kez 2016’da ilkbahar dönemi spor okullarında başlayan ücretsiz squash kursları bugün Muratpaşa Belediyespor bünyesinde Türkiye’nin bu branştaki en büyük altyapı hamlesine dönüştü.  Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda uluslararası standartlarda 2 kortta antrenmanlarını sürdüren ve 50’si lisanslı 120 sporcuya sahip Muratpaşa Belediyespor, son olarak, İstanbul’da katıldığı gençler turnuvasından  5’i bronz 3’ü gümüş olmak üzere 8 madalyayla döndü. 
Başarılı sporcular ve takım arkadaşları madalya sevincini Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Kulüp Başkanı Murat Şimşek’le paylaştı. Başarılı sporcuları kutlayan Başkan Uysal, squashın beyin ve zihin gücünü geliştiren bir spor olduğunu söyledi. Bu spor dalının çocukların fiziksel ve mental gelişimini desteklediğini belirten Başkan Uysal, “Böylesine zor bir spor dalının belediyemizin spor okullarından başlayarak külümüz bünyesine lisanslı oyunculara sahip bir branşa dönüşmesi ayrıca önemlidir” dedi. 
Takım antrenörü Reyhan Akkaya, destekleri dolayısıyla Başkan Uysal ve Kulüp Başkanı Şimşek’e teşekkür ederken şimdi hedeflerinde Slovakya’da düzenlenecek ve Muratpaşa Belediyespor olarak Türkiye’yi temsil edecekleri şampiyonanın bulunduğunu söyledi. Akkaya, 20 Eylül’de başlayacak turnuvada, kazanacakları puanlarının Türkiye’nin Avrupa ve Dünya şampiyonlarına katılımını etkileyeceğini belirtti.
 


357 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!