Muratpaşa'da Özel Çocuklar İçin Oyuncak Kütüphanesi Kuruldu

Haberler17 Mayıs 2018

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı, Türk Riders Chopper Clup ve AG Ahşap Dizayn destekleriyle Ramazan - Hatice Savaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nda ‘Oyuncak Kütüphanesi’ kurdu.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde engelli bireylerin yaşamlarını daha bağımsız sürdürmelerini sağmak için atölyeleri, teknoloji, resim ve müzik sınıflarıyla 170 öğrencinin eğitimini sürdürdüğü Ramazan - Hatice Savaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu, oyuncak kütüphanesine sahip oldu.

Puzzle, Lego, pelüşler, oyuncak kamyon ve arabalarla yaklaşık 100 parça oyuncağın yer aldığı kütüphane Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı tarafından Türk Riders Chopper Clup ve AG Ahşap Dizayn destekleriyle açıldı.

“Kitapların Bulunduğu Kütüphaneler Gibi Çalışacak”

Adalya Vakfı Müdürü Cem Kotan, Oyuncak Kütüphanesi’nin tıpkı kitapların bulunduğu kütüphaneler gibi çalışacağını söyledi. Ramazan - Hatice Savaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğrencilerini buradan istedikleri oyuncakları alıp oynadıktan sona geri getireceğini belirten Kotan, oyuncak bağışlarının hiçbir aracıya gerek olmaksınız direk okul yönetimine yapılabileceğini aktardı. Kotan, ayrıca, 20 oyuncak getiren öğrencilere ‘model akran’ belgesi verilip kütüphane içinde model akranlar listesine ekleneceğini de sözlerine ekledi.


Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!