Muratpaşa Gençlik Eğitim Merkezi'ne Son Başvuru Tarihi 18 Mayıs

Haberler16 Mayıs 2018
156 OKUNMA
Paylaş

Muratpaşa Belediyesi’nin üniversiteye yerleştirmede yüzde 87 üzerinde başarıyı yakalayan Gençlik Eğitim Merkezi’nin 2 Haziran’da yapılacak kabul sınavı için başvurular 18 Mayıs Cuma sona eriyor. Kayıtlar Kızılsaray Mahallesi’nde bulunan merkezden yapılıyor.

Yüzde 80'in Üstünde Başarı

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve gençlerin sosyokültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılında açılan MURGEM, ilk yılında yüzde 87’lik başarıyla 486 öğrencisini bir lisans programına yerleştirildi. MURGEM, ikinci yılında ise yüzde 86.44’lük başarı oranını yakaladı ve 829 öğrencisini üniversiteye uğurladı.

Başvurular, Kızılsaray'daki Binasından Yapılıyor

MURGEM’in 3’üncü dönem öğrencileri 30 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak sınava hazırlanırken MURGEM’e kabul edilecek 4’üncü dönem öğrencileri için de çalışmalar başladı. MURGEM’in 2 Haziran’da yapılacak kayıt kabul sınavı için başvurular 18 Mayıs Cuma günü sona erecek. Sınava, okul türü fark etmeksizin 11’inci sınıf öğrencileri kabul edilecek. Kayıt için öğrencilerin ya da velilerinin MURGEM’in Kızılsaray Mahallesi’nde bulunan binasına başvurmaları yeterli olacak.


156 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!