Rusya-Antalya Uçuşları Başlıyor

Haberler24 Temmuz 2020
766 OKUNMA
Paylaş

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, uluslararası uçuşları 1 Ağustos'ta başlatacaklarını açıkladı.

Başbakan Mişustin, uçuşların ilk etapta Moskova, St Petersburg ve Rostov'dan, Londra, İstanbul ve Türkiye'deki diğer şehirlerle başlayacağını belirtti.

Salgın ve Karşılıklılık Esas Alındı

TV 24'ün canlı yayında aktardığına göre Mişustin,Rus hükümetinin bu kararı alırken, diğer ülkelerin koronavirüs salgın ile ilgili durumunu ve 'karşılıklılık' ilkelerini esas aldığını kaydetti. Mişustin, ''1 Ağustos'tan itibaren Moskova, St Petersburg ve Rostov'dan uçuşları başlatıyoruz.'' dedi.


İngiltere ve Türkiye

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ise, şu anda sadece üç ülkenin uçuşların başlatılmasına ilişkin kriterleri karşıladığını söyledi. Golikova, ''Rusya, 1 Ağustos'tan itibaren İngiltere ile uçuşları başlatıyor. Uçuşlar Londra'ya yapılacak. İngiltere, Rusya'dan dönenlere 2 hafta karantina uygulayacak'' dedi.

İstanbul ve Ankara 1 Ağustos, Turizm Şehirleri 10 Ağustos


Rusya'dan Türkiye'ye dönük uçuşların da 1 Ağustos'ta başlayacağını ifade eden Tatyana Golikova, 1 Ağustos'ta İstanbul ve Ankara, 10 Ağustos'ta ise Antalya, Bodrum ve Dalaman uçuşlarının başlayacağını kaydetti. Golikova, Türkiye'yi Tanzanya ve Zanzibar gibi ülkelere dönük uçuşların da başlayacağını açıkladı.


766 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!