'Türk Pavarotti' Antalya DOB Sahnesinde

Haberler26 Şubat 2019
398 OKUNMA
Paylaş

'Türk Pavarotti' olarak tanınan opera sanatçısı ve tenor Hakan Aysev, Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin (DOB) sahneleyeceği 'Çardaş Prensesi' operetinde 'Edwin Ronald' rolü ile sanatseverlerle buluşacak.

Antalya DOB, Macar besteci Emmerich Kalman'ın en başarılı yapıtı olarak nitelendirilen 'Çardaş Prensesi' operetini, 5 Mart Salı saat 20.00'de tekrar sahneleyecek. Haldun Özörten tarafından sahneye konulan ve metni Leo Stein ve Bela Jenbach'a ait olan eser Aydın Gün'ün çevirisi ile Türkçe olarak seslendirilecek.

Eserde Antalya DOB orkestrasını şef Hakan Kalkan yönetirken, Antalya DOB korosu Mahir Seyrek tarafından çalıştırıldı. Neşeli ve melankolik karakterleriyle seçkinleşmiş operet repertuvarının başarılı örneklerinden biri olan eserde dekor tasarımı Gürcan Kubilay'a, kostüm tasarımı Nursun Ünlü'ye, koreografi Serhat Nüfusçu'ya ve ışık tasarımı ise Mustafa Eski'ye ait.

Revü kızı Sylva ile prens Edwin arasındaki imkansız aşkın bütün zorlukları aşarak mutlu sona ulaşmasını konu alan eser, tiyatro, müzik ve dansın birlikte harmanlandığı ve 1950-1960 yılları arası romantizminin yaşatıldığı bir görsel şölen olarak sahneleniyor.

'Türk Pavarotti' Sahneye Çıkacak

İki perde olarak sahnelenen eserde, 'Türk Pavarotti' olarak tanınan opera sanatçısı ve tenor Hakan Aysev de 'Edwin Ronald' rolü ile sanatseverlerle buluşacak. Eserde, 'Sylva Varescu' rolünü Sema Çavuşoğlu Suna, 'Kontes Stasi' rolünü Bilge Yılmaz, 'Boni Kancsianu' rolünü Fatih Şanal, 'Feri von Kerekes' rolünü Onur Alpaslan, 'General Rohnsdorff' rolünü Baturalp Bilgili ve 'Prenses Marie-Luise' rolünü Emel Öziş canlandıracak.


398 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!