Türler İçin Harekete Geç Çalıştayı yapıldı

Haberler27 Mart 2023
586 OKUNMA
Paylaş

Ege ve Akdeniz kıyılarında endemik türlerin korunmasına yönelik “Act4Species – Türler için Harekete Geç” projesi kapsamında Antalya İçin Tür Koruma Çalıştayı, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde (ASSİM) gerçekleştirildi.

Sosyal İklim Derneği yürütücülüğünde Muratpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştaya sivil toplum, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve akademisyenler katıldı. Yaklaşık 20 kişinin katıldığı çalıştayda “Kampanyacılık ve İklim Savunuculuğu”, “Yerel Yönetim Okuryazarlığı” ve “Eylem Planı Hazırlama” ve “Tür Koruma” eğitimleri verildi, eylem planı ve kampanya oluşturma atölyeleri gerçekleştirildi.

Act4Species

“Act4Species - Türler için Harekete Geç” projesi, Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, Manisa, Mersin ve Muğla illerini kapsıyor. Turquoise Coast Environment Fund - Turkey hibe programı kapsamında desteklenen proje, Ege ve Akdeniz kıyı bölgelerinde bulunan, yok olma tehlikesi altında olan endemik türlerin korunmasını ve yerel düzeyde farkındalık sağlanmasını, kamu-sivil toplum ve akademi işbirliğinin geliştirilmesini amaçlıyor.586 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!