Antalya’da Fasıl Deyince Akla Gelen 7 Mekan

Şehrini Tanı16 Temmuz 2018
36.6B OKUNMA
Paylaş

Fasıl... Son yıllarda Antalya’da adına ne kadar da çok rastladığımız kelime.  ‘Sanki yeni duyduk’ demeyin. 5 yıl önce olsa fasıl yapacak kaç tane mekan sayabilirdik ki? Her yerin meyhaneye dönüşmeye başladığı ve bu konuda kalitenin de biraz düştüğünü hissettiğimiz güzel şehrimizde fasıl konusunda iddiasını ortaya koyan 7 iyi mekanı sizin için derledik. Yorumlarınızla artmasını dileriz :)

1- Atan Park

Fasıl konusunda Antalya’nın ilklerinden. Tecrübeli ekibi, yıllardır bozmadığı çizgisiyle ‘hadi bi toplanıp da fasıla gidelim’ deyince akla ilk gelen yerdir Atanpark. Ortama dalıp içkiyi fazla kaçırdığında seni yatıracak bir otelinin olması da geceyi sorunsuz atlatmanızı sağlar :)

Adres: Yeşilbahçe Mah. Eski Lara Cad., No:117

Telefon: (0242) 321 78 55

2- Çatı Restaurant

Fasıl, rakı, lezzet deyince yıllardır Antalya’nın değişmeyen mekanıdır Çatı Ocakbaşı. Kebapların lezzetine diyecek yok, servisi tatmin edici, birde rakı alaturka müziksiz olmaz diyorsanız tercihiniz Çatı olsun deriz.

Adres:Şirinyalı Mahallesi, İsmet Gökşen Cad. Lider Plaza, 07160 Lara/Muratpaşa

Telefon: 0538 358 07 07

3- Rayb Ocakbaşı

Yemek ve fasılı bir arada düşününce aklınıza gelmesi gereken ilk mekanlardan biri de Rayb Ocakbaşı. Küşleme ve diğer ızgaralarının lezzetiyle öne çıkan mekan, fasıl konusunda gerçekten oldukça başarılı. Mekan genelde hep çok kalabalık olsa da müziğin sesi ve kıvamı o kadar yerinde ki; dostlarla yediğiniz yemeğin keyfinin önüne hiç geçmiyor.

Adres: Fener Mahallesi, Eski Lara Cad. Aydın Sitesi B Blok No:96 D:3-4-5-6

Telefon: (0242) 316 76 01

4- Bi'Büyük Meyhane

Antalya’da fasıl deyince mutlaka Bi’Büyüğe de danışın. Arayın sorun yani bu akşam ne müzik var diye :) Çünkü ciddi ciddi her gün farklı bir enstrüman, farklı bir müzik ruhu yada farklı bir grup karşılıyor sizi. Ama hepsi de çok sevdiriyor kendini. Açıldığından beri yaptığı her işle adından söz ettiren Bi’Büyük Meyhane, fasılda da şehrin çehresini değiştiriyor.

Adres: Fener Mahallesi, Fener Cd. 15/9, 07160 Muratpaşa

Telefon: (0242) 324 12 77

5- Surdibi Meyhanesi

Trafikten, kalabalıktan uzak, kendi halinde huzurlu bir ortam. Hem de Kaleiçi’nin kalbinde Üç Kapıların girişinde. Kendine has çizgisi, duvarlardaki Yeşilçam posterleriyle tam dostlarla keyif çatacak bir mekan. Fasılı da güzel, sesi ayarında. Biraz daha sakinliği sevenler için tercih edilesi mekan. Tabi bu yazıdan sonra oturacak yer bulamayabilirsiniz :)

Adres: Barbaros Mah. İmaret Sok. No: 41

Telefon:0506 055 53 55

6- RN Ocakbaşı

‘Her dem bir fasıl, her dem bir lezzet iyi gelir’ mottosuyla hizmet veren mekan, bu sözüyle dahi fasıldaki iddiasını fazlasıyla ortaya koyuyor. Pazartesi ve Perşembe hariç her akşam fasıl yapılan mekanda Anason Orkestrası da sıklıkla sahne alıyor. Fasıl keyfine ek olarak mutfakta Selahattin Ustanın elinden çıkan Yaprak Spesyal de mekanın özel lezzetlerinden.

Adres: Çağlayan Mahallesi, 2000. Sk. Caner Mete Apt. D:No. 8/A, 07160 Muratpaşa

Telefon: (0242) 324 04 88

7- Hasanağa Restaurant

Kaleiçi’nde önünden geçerken küçük bir kapı ve tabela ile size karşılasa da içeri girmekten çekinmeyin. Girdiğiniz anda mekanın sıcaklığı, kalabalığı ve aslında hiçte küçük olmadığını gördüğünüzde içinizi doğru karar vermenin huzuru kaplayacak. Yıllardır sanat müziğinin hakkını veren Hasanağa, Kaleiçi’nde fasıl deyince her zaman müdavim kitlesi olan yerlerden.

Adres: Barbaros Mahallesi, Mescit Sk. No:15, 07100 Muratpaşa

Telefon: (0242) 247 13 13

Bonus Var mı? ☺

Belki denemediğimiz çok güzel yerler vardır bildiğiniz. Bizimle yorumunuzu paylaşmaktan çekinmeyin. 

Keyif paylaştıkça artar :)

36.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!