Antalya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Kahve Durağı

Şehrini Tanı01 Ekim 2020
40.8B OKUNMA
Paylaş

Kahve yalnızca bir içecek değil, bir yaşam biçimi, bir kültürdür. Kahve için 'onsuz gözümü bile açamıyorum' diyenlerdenseniz eğer sizin için Antalya'da gidilecek 7 nitelikli kahveciyi araştırdık.

Günde üç defa kahve içmezsem, kızarmış et gibi büzüşürüm.

J.S. BACH

 

1- Coffeetopia

Coffeetopia Lara Caddesi'deki kalabalığın içinde keyifle kahvenizi yudumlayacağınız bir yer. Coffeetopia'nın içerisi çalışmaya, sohbet etmeye, kitap okumaya pek bir elverişli.

Kahvelerin yapıldığı stand ise adeta bir laboratuvarı andırıyor. Cold brew, sifon, aeropress, hario V60, espresso, latte, flat white mekanda bulabileceğiniz kahvelerden sadece birkaçı. Kahve yanına ise limonlu cheseecake, fit muffin, browni önerimizdir, fazlasıyla başarılı.

 

2- 404 Coffee

İki gezginin en iyi kahveyi nasıl ortaya çıkartırız düşüncesiyle hayata geçirdikleri 404 Coffee de Şirinyalı’da yer alıyor. Açılalı çok olmamasına rağmen ünü herkes tarafından duyulan lezzetli kahve durağının iç dekorasyonu oldukça keyifli dizayn edilmiş. Nitelikli kahve konusunda oldukça iddialı bir mekan olan 404 Coffee, keyifli bir sohbet ortamı için sizi bekliyor.

3- Starbucks Reserve

Starbucks Reserve, Terracity AVM’nin içinde yer alıyor, alışmış olduğumuz Starbucks kahve çekirdekleri dışında dönemsel ve nadir kahve çekirdeklerini kahve severlerin beğenisine sunuyor. Kahvenin lezzetini ortaya çıkaran, tek fincanlık demleme yöntemi 'Clover', kahveden anlayanlara ‘biz sizin için açıldık’ imajı veriyor. Clover, kahvenin tadının da kokusu kadar iyi olması gerektiğinden yola çıkılarak geliştirilmiş, bugün tüm dünyada sadece Starbucks mağazalarında sunulan bir demleme yöntemi.

4- Mackbear Coffee

Yakın zamanda Antalyalı kahve severlerle buluşan Mackbear Coffee, birbirinden özel kahve tatlarıyla ziyaretçileri tarafından ünlü kahve markası Starbucks’a rakip olarak gösteriliyor. Dekarasyonu ile de ayrı keyif veren Mackbear, keyifli ortamı ile kahvenize lezzet katıyor.

5- The Little Coffee

Çağlayan’dan kahve kokuları gelmeye başladı!
Kalabalıktan uzak olan The Little birçok butik mekan gibi küçücük. Ama içerideki yaratıcılığı görmeniz lazım, keyifli atmosfere sahip. Bu keyfi ikiye katlayan nefis tatlı ve kahveleri var tabii. Mekanın önünde, güzel havaların tadını çıkarabileceğiniz bir alan mevcut. 

6- The Sudd Coffee

The Sudd Coffee; Eski Lara yolunda küçük bir kahve dükkanı olarak başlasa da Lara ahalisinden tam not alıp. Kısa zamanda Konyaaltın'da da yeni şubelerini açtılar. Nitelikli kahve yapma konusunda oldukça başarılılar.

7- Cozy Coffee House

Kalabalıktan uzak, birçok butik mekan gibi küçücük Cozy Coffee House Yalım Park'ta açıldı. Halat iplerle yapılan aydınlatmalar, duvara asılı seramik objeler, Antalya temalı duvar dekorasyonu, rahat koltuklarıyla oldukça şık bir mekan. Nitelikli kahve çekirdekleriyle hazırlanmış espresso bazlı kahveler, V60, chemex gibi yenilikçi demleme teknikleriyle yapılan kahveler sohbetinize eşlik edecek. 

40.8B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!