Antalya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Kebapçı

Şehrini Tanı17 Temmuz 2018
3.4B OKUNMA
Paylaş

Kebap hassas konu sadece Antalya’da değil kebabıyla meşhur Adana ve Urfa’da da her restoranda yenmez. Antalya kebabıyla anılmasa da, şehir çok iyi kebap restoranlarına sahip. Sizi kebap için başka şehre yolcu ettirmeyecek, sizin için kebabı en leziz hale getiren 7 mekanı listeledik. Şimdiden afiyet olsun.

1- Uğur Ocakbaşı

Adana kebabıyla meşhur Uğur Ocakbaşı, mekanda yemeklerin tadına bakan her müşterisinin uğrak noktasına getirdiği yer. Kebap ikramı, servis elemanlarının güler yüzlülüğü ve tabi ki lahmacunu. Belki de Antalya’da en iyi lahmacunu burada yiyebilirsiniz.

Adres: Pınarbaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı Şükrü Kaymaz Apartmanı Konyaaltı - Antalya 

Telefon: 0242 2291242

2- Nobel Konyaaltı

Ciğer yerken size türküler de eşlik etse hoş olmaz mı? Nobel Konyaaltı, iyi müziklerinin yanı sıra misafirlerine sunduğu birbirinden lezzetli yemekleriyle de meşhur.

Adres: Arapsuyu Mahallesi Akdeniz Bulvarı No:80 Konyaaltı - Antalya 

Telefon: 0242 2283743

3- Paşa Bey Kebap

Işıklarda eski stadyumun hemen karşı sokağında yer alan Paşa Bey Kebap, yöresinden getirdiği etleri usulüne uygun ustalıkla pişiriyor. Sosyal medyada Antalya’nın en iyi kebapçılarından biri olarak tabir edilen mekanda bizim için de patlıcan yatağında Adana kebabı ve Alinazik yiyin.

Adres: Gençlik Mahallesi 1319 Sokak No: 4 Muratpaşa - Antalya 

Telefon: 0242 2481919

4- Sıralı Kebap

Torosların eşsiz manzarası ile gözünüzü doyuran Sıralı Kebap, sıra lezzete geldi mi çıtayı Ufo kebabı ile uzaya çıkarıyor, kebabın zırhlanmış özel baharatlanmış eşsiz lezzetiyle 2 kişi rahat rahat doyarsınız. Ayrıca alışılagelmişin dışında özel kebaplar hazırlayan mekanda, farklı tatları denemenizi öneririz.

Adres: Çağlayan Mahallesi Eski Lara Yolu, No:419 Muratpaşa - Antalya 

Telefon: 0242 3232123

5- Koç Cağ Kebap

Kebapçı listesinde gözünüz cağ kebabı aradı tabi, Antalya’da en iyi cağ kebabını yiyebileceğiniz yer ‘Koç Cağ Kebap.’ Ama dikkat edin, yirminci dürüme geldiğinizi fark edemeyebiliyorsunuz. Kebapları ne kadar yediğinizi fark edemeyecek kadar lezzetli açıkçası…

Adres: Çağlayan Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı Alya Avm  Muratpaşa - Antalya 

Telefon: (0242) 324 33 03

6- Urfa Sofrası

Acılı içli köftesi ile başlayıp Urfa kebap ile lezzet yolculuğuna devam edin ve yolun sonunda kendinizi künefe ile ödüllendirin. Urfa Sofrası’nın birde Haşhaş Kebap’ı var ki Lara’dan Uncalı’ya girmeye değer.

Adres: Uncalı Mahallesi Çamlık Caddesi No: 103 Konyaaltı - Antalya

Telefon: 0242 2296363

7- Sultanyar Kebap

Sultanyar Kebap, lezzet konusunda yıllardır ödün vermeden kebabı Urfa usulü ile pişiriyor. Bir Viranşehir kebabı yapıyor ki tadını unutmak mümkün değil. Özellikle Pazar günleri yer bulmak için sırada beklemeniz gerekiyor.

Adres: Yeşilbahçe Mahallesi  Metin Kasapoğlu Caddesi Küçükkaya Sitesi No: 30 Muratpaşa - Antalya 

Telefon: 0242 3266363

3.4B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!