Antalya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Tatlı Durağı

Şehrini Tanı19 Temmuz 2020
65.3B OKUNMA
Paylaş

Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım, bu yazıyı okurken ağzınız tatlansın dedik, Antalya’daki 7 tatlı durağını sizin için derledik. 

1- Ünlüoğlu Baklavaları

1978 yılında Gaziantep’te başlayan baklava serüvenini 1985 yılında Antalya’ya taşıyan Ünlüoğlu Baklavaları ile lezzetin zirvesini yaşayacaksınız.  

 

2- Keyf-i Künefe

İlk şubesini Alanya ilçesinde açan Keyf-i Künefe, mekanın yoğun ilgi görmesi üzerine üçüncü şubesini Antalya'nın merkez ilçesi Konyaaltı'da açtı. Menüsünde 25 çeşit künefe bulunduran mekanda, künefe dileğiniz şekilde hazırlanıyor ve özellikle fıstıkzade tatlısı çok meşhur. Ayrıca mekan tatlımı yeyip kalkayım türden bir mekan da değil, arkadaşlarınızla saatlerce oturup sohbet edebilir, farklı lezzetler deneyebilirsiniz.

 

3- Zamora

Antalya'da ilk günden beri 'Zamora' deyince, onun yanıksı dondurması akla gelir. 1940 yılında açılan Zamora, yanıksı dondurmaları ve ardından gelen nefis tahin helvası ve talaş böreği ile Antalya'nın hala gözbebeği.
 

 

4- Kral Künefe

Hatay’ın özel peyniri ile yapılan nefis tatlının Antalya’daki merkezi. Şerbeti çok kaçırmayın. Yaz aylarında üzerine bir dilim dondurma ile lezzeti katlayın. Afiyet olsun.

 

5- Fıstıkzade

Geçtiğimiz Mayıs ayında 15'inci şubesini Antalya'da Şirinyalı Mahallesi'nde açan Fıstıkzade, Gaziantep merkezli ilk baklava üreticisi. Bol bol fıstık, bol bol kaymak, incecik hamur ve sıcak çıtır çıtır bir lezzet harikası olan Gaziantep katmeri bağımlılık yapabilir. Sadece baklava değil elbet Antakya peyniri ile yaptıkları künefeleri de ikinci porsiyonu istemenize sebep olacak.

 

 

6- Faruk Güllüoğlu

Şerbetli tatlılarla yola çıkan Faruk Güllüoğlu'nda, şerbetli tatlı sevmeyenler için de sütlülü tatlı ve dondurmalar da menüsünde yer almaktadır.

7- Dilara Yaşar Tatlı - Dondurma

Türk tatlı mutfağının gözdesi, özellikle Ramazan aylarının vazgeçilmezi tulumba tatlısının babası burada. “Tulumba dediğin çıtır çıtır olacak, şerbeti de parlayacak” diyorsanız durağınız Dilara Yaşar Tatlı olmalı.

 

65.3B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!