Antalya'da Sokak Lezzetlerini Yeniden Yorumlayan Mekanlar

Şehrini Tanı13 Şubat 2020
23.7B OKUNMA
Paylaş

Köfte ekmek, midye, balık ekmek, kokoreç,  hatta ıslak hamburger... Kim sevmez sokak lezzetlerini. Şu sıralar çok popüler sokak lezzetlerini yeniden yorumlayan restoranlar. Biz de sıvadık kolları, Antalya’da hangi sokak lezzeti nerede yenir listesini çıkardık.  

2- Tezgah Kokoreç

Yeni açılmasına rağmen şimdiden pek çok müdavimi olan Tezgah Kokoreç yalnızca kokoreç severlere değil dillere destan ıslak hamburgerinden, sosislisine farklı lezzetleriyle her zevke hitap ediyor. Bu gidişle Tezgah’ın önünde her daim uzun bir kuyruk görmeniz mümkün...

4.00’e kadar açık Tezgâhta Kokoreçin tadına doyum olmaz.
 

3- Pilavcı Uğur

Önünde uzun kuyrukların oluştuğu pilav, sokak lezzetlerinin olmazsa olmazı. Antalya’nın en meşhur pilavcısı Kaleiçi’nde. Tudors Arena civarında olan pilavcı Uğur sabah saatlerine kadar acık. Dikkat önündeki taburelerde oturacak yer bulamayabilirsiniz. 

4-Kumrucu İso

Sevmeyeni yoktur diye bileceğimiz bir lezzet Kumru. İzmir usulü yiyeceksiniz kumruyu çıtır çıtır susamlı ekmeğin arasında bol döküm. Bu lezzeti Antalya’da Cebesoy Caddesinde bulunan Kumrucu İso’da bulabilirsiniz. 

5-Şırdancı Cebo

Sevenin çok sevdiği gerçek Adana lezzeti, şırdan ve mumbari sevebilmek içinse doğru yapan bir yerde yemeniz şart. Bizim önerimiz bu enfes Adana lezzeti için Şırdancı Cebo. Baharatı, pirinci tam ayarında. 

6- Çıtır Balık Ekmek

Atatürk caddesinde ister alışverişe mola vermek için, isterseniz karın doyurmak için, sağlıklı olsun diyenlerdenseniz sizin için denizden bir lezzet önerimiz Çıtır Balık. Eminönü balık tezgahlarını aratmayacağına eminiz. 

7-Antalyaspor Taraftar Büfesi

Eritmesi, ıslak hamburgeri ve yengeni ile Antalyalılar için efsanedir Taraftarlar Büfesi. Porsiyon ebatlıyla ve bol malzemesiyle ben doymadım deme lüksünüzün olmadığı tek büfe. Mutlaka uğranması gereken mekanlar listenize eklenmesi tavsiye olunur.

23.7B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!