Antalya'da Üniversite Öğrencilerinin Final Haftasında Ders Çalışabileceği 7 Mekan

Şehrini Tanı14 Kasım 2018
21.2B OKUNMA
Paylaş

Antalya’ya kış gelse ne olurki, havalar hala mis. E malum final haftası da geldi çattı. Şimdi bu havada eve kapanıp, o güzel hava kapının ardında bırakılıp ders çalışılır mı? İsyan çığlıklarınızı duyduk ve size bol sosyal ortamlı, bol deniz kokulu ders çalışabileceğiniz mekanlar hazırladık.

Bütün öğrenci arkadaşlarımıza sınavlarında başarılar dileriz.

1-My Moon Cafe

Üniversitenin göz bebeği, en popüler mekanı. Ders çalışırken dedikodularınıza dedikodu katmak için birebir. Kim kimle kahve içmeye çıkmış, kim kimle flört ediyor hepsine birebir tanık olursunuz. Bir taşla iki kuş; hem dersinizi çalıştınız hem Whatsapp grubuna bütün olan biteni yazıp grubun hiti oldunuz, tebrikler.

2-Güneş Fırını

Sabaha kadar ders çalışmanız gerekiyor ama evde olsanız yatağınızın cazibesine dayanamayıp uyuyacaksınız değil mi? Güneş Fırını sabaha kadar açık arkadaşım, sıcak sıcak çayını iç, hem de günün ilk poğaçalarının o enfes tadına bak. Bizce çok cazip bir teklif.

3-Teras Cafe

Dışardan bakıldığında deniz manzaralı, teras katta ‘Pahalıdır burası be!’ hissi uyandırmıyor değil. Çekinme arkadaşım, fiyatlar öğrencinin halinden anlar vaziyette. Deniz manzarası hem de o ferahlatan deniz kokusu da cabası. Ders çalışmaktan yorulmaz bile insan burada.

4-Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Burası sanki özellikle bu amaç için açılmış gibi. Sadece sınav haftasında değil senenin her gününde ellerinde test kitaplarıyla üniversite sınavına hazırlanan arkadaşları görmek mümkün. Üniversiteyi buralarda kazananlar var. Etrafta gezen kedileri, kocaman kütüphanesi ile sınav olmasa bile ders çalışası geliyor insanın burada.

5-Karaoğlan Çay Bahçesi

Tam da iki üç kişi toplanıp bir semaver alıp çay ve deniz eşliğinde ders çalışmanın dibine vurulası bir yer.

6-Tophane Çay Bahçesi

Kaleiçi manzarası karşısında sınavlardan sonra Kaleiçi’nin sokaklarında aylaklığın tadını çıkarmanın hayaliyle daha bir asılır insan burada derslerine. Sonuçta büte kalmayı göze alamaz özgürlük onu beklerken.

7-Kampüs Çimleri

O çimlere yayılmadan, orada ders çalışmadan mezun olmayın.

Bonus: Otobüs

Burası tam da ders çalışmayan arkadaşlarımız için. ‘Amaan yarın çalışırım, amaan gece çalışırım, amaan sabah erken uyanıp çalışırım’ diye diye çalışamadın. Ama umudunu kesme, Lara-Kampüs arasında giderken çalışıp 90 alan var. Nerede olursa olsun çalışmaya devam!

Okuyucu Bonusu: Koyu Siyah

Siz istersiniz biz yapmaz mıyız? Koyu Siyah Antalya'nın en eski mekanlarındandır. Bundandır ki 'Yıllar Geçer, Dostluklar Kalır..' mottosundan hiç ayrılmamışlar. Kulağınızdan Radyo Eksen'in eksik olmadığı, tatlı sahipleri, huysuz köpeği ve kitap kokusu eşlik edecektir size.

21.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!