Antalya'da Yürüyüş Yapabileceğiniz 7 Yer

Şehrini Tanı16 Temmuz 2018
16.5B OKUNMA
Paylaş

Antalya’nın kışı da güzel (yağmur hariç :) ). İşte bu güzel havalarda yürüyüş yapmanız için gidebileceğiniz 7 yürüyüş alanı.

1- Düden Park

Fener’den başlayıp Düden Şelalesi'nde son bulan bu alanda, Antalya’nın eşsiz manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.

2- Hasan Subaşı Parkı

Adını Antalya'nın eski belediye başkanından alan fakat  'Cam Piramit' olarak bilinen meşhur park, Hasan Subaşı Parkı. Beachpark yakınındaki taraftan girip Migros'a kadar yürüyebilir ya da AKM tarafından Beachpark'a doğru ilerleyebilirsiniz. Antalya'nın doğa harikası olan şehir merkezinde ki en geniş park Hasan Subaşı Parkı'nda, gözleme ve çay durakları da var. Molayı, bu güzel lezzetlerle değerlendirebilirsiniz. Ayrıca parkın tamamını kediler kaplamış durumda, onlardan da sevginizi eksik etmeyin.

3-Lara Plajı

Sera otelden TRT Kampı'na uzanan bu yol, şehrin gürültüsünden uzak deniz manzarasının tadını çıkararak yürüyüş yapmak için tam size uygun bir yer. 

4-Karaalioğlan Parkı

Eğer sosyal biriyseniz ve kalabalığı seviyorsanız bu alan tam sizlik. 

5-Konyaaltı Caddesi - Atatürk Parkı

İster caddede ister deniz manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz, seçim sizin. 

6- Erdal İnönü Kent Parkı

Eski Dedeman Aquapark'tan başlayan Antalya'nın falez bandındaki en büyük yaşam alanı Erdal İnönü Kent Parkı, özel yürüyüş yoluyla 25 dönümlük alanı kapsıyor. Mola duraklarını da barındıran alan, yeşile ve deniz manzarasına doymak isteyenler için birebir. Yaz mevsiminde açılan halk plajlarıyla da tadına doyum olmuyor.

7- Nashira Park

Uncalı'da oturanlar için ideal bir alan. Parkın içinde ve dışında her sabah spor yapanları görmek mümkün.

16.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!