Antalyalılara Gayet Sıradan Gelen 7 Şey

Şehrini Tanı16 Temmuz 2018
4.3B OKUNMA
Paylaş

Antalya'da bir sabah evden çıkıp, 3 saat tur yapsak bu maddelerin illaki 4 - 5 tanesi ile karşılarız. Bizim için artık çok sıradan, günlük yaşanması gereken şeyler bunlar. 

1- KL08'in Hep Dolu Olması

Ucuz yollu bir Antalya turu yapmak isterseniz KL08 olabilir aslında. Sadece 2 liraya Konyaaltı'ndan Laara'ya kadar yolculuk yapabilirsiniz. Durum böyle olunca KL08'i günün her saatinde dolu görmek münkün.

2- Dönerciler Çarşısı

Aceliniz var. Dönerciler Çarşısı'ndan geçiyorsunuz. Öyle hızlı hızlı yürüyerek esnaf abilerimizden kurtulamazsınız malesef. İlk önce et döner, tavuk döner fiyatlarını dinlemek zorundasınız. Eğer iki dakikadan fazla dinlerseniz karnınız tok olsa bile kendinizi döner yerken bulabilirsiniz.

3- Kapalı Yol'daki Kalabalık

Kapalı Yol'daki kalabalığa anlam verebilen varmı? Biz hep sormuşuzdur; "Bu kadar insan nereye gidiyor" diye. Muratpaşa Camisi ile Saat Kulesi arasında mekik dokuyan insanlarımız var.

4- Yat Limanı

"Hadi bir de yat limanına inelim". Bu cümleyi illaki kurmuşsunuzdur. Yat limanına iner inmez bizi yat turları karşılar ve müthiş bir pazarlık başlar. Kişi başı 10 liradan açılan kapı 3 kişinin 6 liraya binmesiyle son bulur :) 

5- Kent Kart Dolum Kuyruğu

Zamanınız varsa akşam iş çıkışına kalmadan kart yüklemenizi yapın deriz. Çünkü akşam hemen eve gitmek varken kendinizi Kent Kart kuyruğunda bulabilir, kaçırdığınız Ant-Ray'lara otobüslere yanabilirsiniz.

6- Değişen Hava

Antalya'nın havası. Ülkemiz bir senede 4 mevsim yaşayan nadir ülkelerdendir. Antalya ise bir günde 4 mevsim yaşayan tek şehirdir herhalde :) Sabah çok soğuk, öğlen denize girilecek hava ardından da şemsiye ile dolaşan insanları görmek Antalya için sıradan bir olaydır.

7- Turistler

Cumhuriyet Meydanı'nda kafile kafile toplanıp gezen canlarımız, dostlarımız, "I like şiş kebaplarımız", turistlerimiz. Bir Antalya'lı için turist görmek gerçek Antalyalı görmekten daha kolaydır. smiley

4.3B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!