Kaleiçi'nde Mutlaka Gidilmesi Gereken 7 Bar

Şehrini Tanı02 Ağustos 2020
55.5B OKUNMA
Paylaş

Kaleiçi denince akla eski yapılar, dar sokaklar, bol turist, turistleri çok seven satıcılar ve eğlence mekanları akla gelir. Peki ‘Kaleiçi’nde eğlence deyince akla hangi barlar gelir?’ sorusunu cevaplamak için bir liste oluşturalım istedik. Birbirinden eğlenceli mekanlar arasından seçim yapmakta zorlanmadık desek yalan olur. Gelin hep beraber modern zamanların neşeli melodileriyle dolu Kaleiçi eğlence hayatını bi’ turlayalım.

 

1-NO:14

Kaleiçi'nin tarihi dokusuyla bütünleşmiş bir mekan No:14 
Antalya'da felekten bir gece çalmak ve arkadaşlarınızla samimi bir ortam eşliğinde eğlenmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken mekanların başında gelen No:14 gerek haftanın 7 günü canlı müziği ile gerekse tarihi dokusu ile kaleiçinde kendinden söz ettiriyor. Ayrıca "daha önce hiçbir yerde tatmadığınız kokteyller ile yolum kesişsin" diyorsanız cevabı No:14’de saklı.

Adres bilgisi için buraya tıklayınız.

Telefon: 0242 244 85 30

İnstagram: no14kaleici

2- Tudors Arena

Kaleiçi’nin son yıllardaki gözdesi Tudors Arena, hemen her gün Kaleiçi’nde eğlencenin nabzını tutuyor. Konser takviminden takip edip yakalayabileceğiniz Manuş Baba, Can Kazaz, Mavi Köprü'nün sahne aldığı Tudors’ta boş yer bulmak çok zor. Bu nedenle gecenin ilerleyen saatlerini beklemeden yerinizi almanızda fayda var. Kaleiçi’ne gelince kime sorsanız size tarif eder. Zaten Kaleiçi’nde kaybolmadan bir mekanı bulmak neredeyse imkansız. Bunu çok sorun etmeyin, Kaleiçi’nde kaybolmak güzeldir.

3- Sponge Pub

Kaleiçi’nin popüler mekanları arasında yer alan Sponge Pub, son dönemde baya kalabalık oluyor. Mekanın hem açık hem de kapalı alanının olması büyük avantaj diyebiliriz. Sahnesinde ağırladığı Ezginin Günlüğü, Şanışer, Leman Sam gibi sanatçıları konser takviminden takip edin kaçırmayın deriz.


 

4- Holly Stone Performance Hall

Konser takviminden takip ederek Kalben, Bülent Ortaçgil, Bulutsuzluk Özlemi, Manga gibi sanatçıların konserlerini yakalayabilirsiniz. Bu sanatçıları izlemek zaten keyif verici iken bir de Kaleiçi'nin tarihi dokusu içinde izlemek sizin için bambaşka bir deneyim olacak. Şimdiden iyi eğlenceler.


 

5- Filika Cafe-Bar

Yazın dışarıda oturup renkli Kaleiçi sokaklarını izleyebileceğiniz, kışın içerideki samimi ve sıcak havayla ısınabileceğiniz bir mekan. Sahnesinde ağırladığı sanatçıları mutlaka dinlemelisiniz.

6- Shaker Pub

Üç Kapılar’dan Kaleiçi’ne girince hemen sağ tarafta bulunuyor. Sıcak bir ortamı bulunan Shaker’da keyifli bir gece geçirebilmeniz için her şey mevcut. Eğlence bahçede başlıyor, sonra kapalı alana taşınıyor. Size de birbirinden eğlenceli grupların tadını çıkarmak kalıyor.

 

7- Raven Pub

Shy Talks, HSS, Goodmorning Blues Band'den reggae, caz ve rock'a her gün farklı tür müzik ve konuk sanatçılarıyla  Raven Pub ,farklı tarzdaki müzik severlerin adresidir.

 

Bonus: Up Shot

Yukarıdaki Pub’larda gece yarısına kadar takıldıktan sonra geceyi bitirmek için gidebileceğiniz eğlenceli bir mekan. Çeşitli shotları ve dj’leri ile Kaleiçi'ne farklılık getirdiği kesin. Önerdiğimiz diğer mekanlardan farklı olarak Up Shot elektronik müzikseverlere hitap ediyor. Bize kalırsa tek sorunu ise biraz ufak bir mekan olması.


Hafta sonu planını şimdiden yap, eğlence dolu bir geceye hazır ol :)
 

55.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!