Kaleiçi’nin Ruhunu Yansıtan Huzur Dolu Bir Meyhane: Saye Meyhane

Şehrini Tanı23 Temmuz 2020
8.8B OKUNMA
Paylaş

Kaleiçi’nin tarihi atmosferinde, özenle ve sevgiyle hazırlanan mezelerini, ara sıcak ve ana yemeklerini tatmak için Saye Meyhane’ye misafir olduk.

Yeniden Kaleiçi

Yeniden Kaleiçi sloganı ile çıkmışlar yola. Kaleiçi’nin tarihi dokusundan bir şey kaybetmeden bir tatlı huzur arayanların yeri Saye Meyhane.

Bir Tatlı Huzur İsteyenlere 

Kulaklarımızı yormayacak, sohbetimizi bölmeyecek bir müzik eşliğinde yudumluyoruz rakılarımızı. Taş plak kayıtlarından yükselen Müzeyyen Senar ya da Zeki Müren’in sesini duyuyoruz.

Misafirlerini en iyi şekilde ağırlıyorlar. Siz rakınızdan son yudumu alır almaz yenileniyor, kızarmış ekmek masanızdan eksik olmuyor. Güler yüzlü garsonları ve mekan sahipleri her an misafirleriyle ilgileniyor.

Mezeler Hep Taze

Tüm mezeleri günlük hazırlanıyor. Biber tarator, paşa mezesi, humus, atom, aşk acısı ve daha sayamadığımız mezeleri lezzetleriyle sohbetimize karışıyor.  Saye Meyhane’de taze olmayan, mevsimi olmayan bir şey yiyemezsiniz. Tadını bildiğimiz lezzetleri yeniden yorumlamışlar; yaprak ciğeri, sebzeli karidesi ve ot kavurması mutlaka denenmesi gereken lezzetleri.

Maç Keyfi

Rakı keyfi ve futbol tutkusunu bir arada yaşamak isteyenler için maç yayını da yapıyorlar.

Yolunuz Kaleiçi'ne düşerse ya da dostlarla keyifli bir akşam geçirmek isterseniz Saye Meyhane'yi mutlaka deneyin. Bizden bir selam söyleyin. 

Adres: Kılınçarslan Mahallesi Tabakhane Sokak No:1 Muratpaşa-Antalya
Telefon: 0533 022 2777 - 0532 130 4107

8.8B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!