Nargile Severlerin Antalya’da Mutlaka Uğraması Gereken 7 Mekan

Şehrini Tanı10 Ağustos 2018
11.1B OKUNMA
Paylaş

Nargilemin marpucu da gümüştendir gümüşten. Beş değil on beş yıl olsa ben vazgeçmem bu işten. Nargilem duman duman ah bayıldım aman aman…

Nargile severler burada mı? Ezbere bilmiyorlarsa Yedikule’yi ayıp ediyorlar. Hemen nargilenizin yanında dinlemelisiniz bu şarkıyı, neşeye hepimizin ihtiyacı var değil mi ama? :)

Nargilenin verdiği keyfin fark edildiği günden beri, hayatımızda vazgeçilmez bir kültür halini aldı. Çeşit çeşit aromalı tütünlerle bu keyfi yaşamanın Antalya’da mümkün olduğu yerler var.

1-Yamaç Cafe

İhtiyacımız olan biraz huzur olabilir. Genelde bu huzuru deniz kenarında ararız. Denize karşı bir mekân bulup oturmak fena olmaz. Masamızda çay ve yanımızda başrolümüz nargile, karşımızda güzel bir deniz manzarası, Yamaç Cafe’de bunların hepsi mümkün. Nargileleri de manzaralarına eş değer. Akşamları canlı müzik yapan, İlker Kalender’ in sesiyle farklılık kattığı güzel bir mekân. Canlı müzik eşliğinde nargile içmek de bir başka oluyor. İlker Kalender’in müthiş sesini ve eğlenceli hareketlerini de ekleyince mutlaka uğramanız gereken bir yer. Çarşamba günleri sahneye çıkmak serbest :) 

2-Voswos Garage Coffee Hotel

Nargilemi içip arkadaşlarımla sohbet edebileceğim keyifli bir mekân arıyorum diyenler buraya. Mekânın özelliği, konsept olarak her yerde vosvos  aracı kullanmış olması. Üst tarafta otel, alt tarafta kafe işletiliyor. İçeriye girdiğiniz zaman içinizi ısıtacak, muhabbeti uzun tutacağınız bir mekan. Nargile yapımında da bir hayli başarılı. Nargileleri bu işten anlayan usta kişiler hazırlıyor. Nargileyle ilgili ufak sorunlarda (genelde çıkmıyor ama) hızla yardıma yetişiyorlar. Voswos’un nargileleri başka. Çift elma ya da Polina tavsiyeler arasında :)

 

3-Ten Point

Deniz manzarasına karşı nargile içmenin keyfini Ten Ponit'te sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Çeşitli nargile tatları ve etkileyici sunumuyla sizi nargile içmeye ikna edecek.

4- Türk Kahvesi

Gün ortasında arkadaşınızla ya da tek başınıza gidip, zevkinize göre kahve çeşitleriyle veya demleme çay eşliğinde, inanılmaz lezzetlerdeki nargile keyfini çıkartmak istiyorsanız Türk Kahvesi'ne uğramalısınız. Çikolata vanilya, ya da tam tersi bir lezzet kiraz nane deneyebilirsiniz.

 

5-Köyüm Lara

Adıyla bilinen en eski, en popüler mekânlardan birisi. Nargilelerinin lezzeti ve kalitesiyle birlikte birçok oyun seçeneği sizlerle. Arkadaş ortamıyla birlikte nargilenin keyfine varıp eğlenceli vakit geçirebileceğinizi söyleyebiliriz. Ayrıca nargile keyfiyle birlikte maç izleyebileceğiniz güzel bir mekân. Nane aroması sevenlere, üzüm nane tavsiyemizdir.

 

6-Oset’s Coffee & Bistro

Meyveli nargile sunumlarıyla, buzlu nargile çeşitleriyle farklılık yaratan nargile mekânlarından birisi Oset’s. Ayrıca maç-nargile, okey-nargile veya yemek üstü çay ve nargile keyfiyle çıkmak istemeyeceğiniz bir yer. Konyaaltı’nda oturanlar alın bilgisayarınızı, tabletinizi yarım kalan işlerinizi hallederken bir yandan nargile keyfini Oset’s de çıkartın.

 

7-Kubi Nargile Evi

Kubi kahve evinin hemen yanı başında nargilede usta bir mekân. Tamamen cam nargilelerle hazırlanan birden farklı tütün çeşitleriyle bizlere farklı tatlar sunuyor. Antalya’daki klasik nargileden sıkılan arkadaşlar farklılık arıyorsa buraya uğramaları tavsiye olunur. Hiç yanmayan nargilelerle uzun daimi tat ve zevki yaşayacağınız yeni açılan mekân, küçük ve güzel bir ortama sahip. İster tek, ister arkadaş ortamınızla gelebileceğiniz sakin bir ortam.

 

11.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!