YGS Stresinizi Atabileceğiniz 7 Aktivite

Şehrini Tanı16 Temmuz 2018
3.2B OKUNMA
Paylaş

Her gencin hayali üniversite . Çözülmekten yıpranan test kitapları , girilen zorlu deneme sınavları ve uykusuz gecelerin sonunda bir sınav … Size iyi bir haberimiz var sınav sorularını veriyoruz demeyi çok isterdik.  Sınavdan önce çoğu öğrenci gibi siz de gergin ve streslisinizdir. Sınav stresini atabilmek için hadi alttaki önerilere bir göz atalım. Sınavda şimdiden başarılar :)

1.Paintball

Sınavdan önce arkadaşlarınızla birlikte size sınavı unutturacak en güzel aktivitelerden biri paintball oynamak. Tek yapmanız gereken takımınızı belirlemek. Dikkat boyaların hedefi olmayın :)

 

2.Bowling

Bir şeyleri fırlatmak yuvarlamak sizi rahatlatacaktır bowling oynamaya ne dersin? 

 

3.Sinema

Film izlemeyi seviyorsanız sınavdan önce güzel bir komedi filmi sizi stresten uzaklaştıracaktır. Şu an vizyonda da güzel filmler var. Mesela İftarlık Gazoz?

 

4.Lunapark

Gondola binince emin olun attığınız çığlıklar sayesinde stres kalmayacak. Aktur Luna Park keyifli vakit geçirmen için ideal yerlerden.

Adres: Arapsuyu, Atatürk Blv. No:12, Konyaaltı

5.Trekking

Doğa yürüyüşü yapmak sınav hakkındaki kötü düşüncelerinizi unutmanıza yardımcı olabilir. Phaselis’e kaç mesela bir günlüğüne?

6.Bisiklet Sürmek

Bisiklet sürmek sizi hem bedenen hem de ruhen rahatlatacak. Belediyenin artık her yerde bisiklet durakları var. Birinden kap bir bisiklet özgürlüğü yaşa.

 

7.Koşmak

Stres atmanın en iyi yollarından biridir ama koşarken dikkatli olun sınavdan önce bir yerinizi incitmek istemezsiniz. Lara’daki yürüyüş yolunu bunun için kullanabilirsin.

Bonus: Okunmuş Şeker

Sınavların olmazsa olmazı anneannelerimizin annelerimizin bin bir dua ile okudukları okunmuş şekerleri sınavdan önce yemeyi unutmayın, sizi psikolojik olarak rahatlatacaktır.

Şekeri bulmak kolay ama okuyacak kişiyi seçerken özen gösterin :)

3.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!