7 Maddede Akdeniz Üniversiteli Olmak

Şehrini Tanı07 Ağustos 2019
11.5B OKUNMA
Paylaş

Akdeniz Üniversitesi'ni tercih etmeyi düşünen arkadaşlarımıza referans olması ve hala okuyan ya da mezun olan arkadaşların biraz gülümsemesi için.

Şehrin girişindeki Atatürk maskı karşılayınca içinizde bir rahatlama hissediyorsunuz. Bu şehrin cehenneme komşu olduğunu düşünebilirsiniz. Türkiye'nin magmaya en yakın noktası. Denize girmek için kıyafetlerinizi getirmeyi unutmayın. 

Daha fazlası için: 

Akdeniz Üniversitesi'nin Mutlaka Bilinmesi Gereken 7 Özelliği

Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerini Anlatan 7 Caps

1- Cehenneme Merhaba

Şu şehrin üzerinde gördüğün, bildiğin buhar. Böyle bir buharın içerisine giriyorsunuz. Eylül ayının başı kayda geldiniz böyle bir buharın içine düştünüz değil mi? Geçmiş olsun. Cehenneme hoş geldiniz. Şehre ilk geldiğinde üzerinde olan terleyen gömleği yıkamayanlar biliyoruz. Hatıra kalsın diyeymiş. Yıkasam bir daha terler dediler. Harbiden terler.

2- Yeşil Kampüs

Akdeniz Üniversitesi deyince otel reklamları gibi ‘ maviyle yeşilin kucaklaştığı..’ gibi şeyler gelir akla. Bunun nedeniyse yemyeşil bir kampüsümüzün olması ve o kampüsün denize uzaklığının yürüyerek 20 dakika olması. Otel konforunda olmasa da otellerden daha canlıdır, daha eğlencelidir.

3- Portakal Değil Onlar

Kampüse girdin, bir baktın yolun ortası portakal ağaçları ile dolu. Atladın kopardın bir tane soymak için dişlerini geçirdin. Let the ızdırap begins.
Yeme onları yeme. Portakal değil onlar turunç. Reçelini falan yapıyorlar ama o da ızdırap. Yedik biz ondan biliyoz.

4- Can Simidi

Olbia'dan bahsetmişken burayı atlamamalıyız. Can Simidi. En ucuz nasıl karnımı doyururum bu kampüste diyorsanız, işte burada doyurursun. Açık kumru isteyin, üzerine fesleğen sosu dökseniz de dökmeseniz de karnınız doyar. Afiyet olsun.

5- Şenlikler

Akdeniz Üniversitesi'nin meşhur şenliklerinden bahsetmeden olmaz. Eskiden Benny Benassi'nin geldiği şenlikler bunlar. Bir bira markası tırını getirip 1 liradan bira satmış diye duyumlar da var. Şimdilerde daha sönük geçiyor ama üniversite nüfusu arttıkça yine de eğlenceli oluyor. İyi eğlenceler. 

6- Kaplumbağalar

Ne alaka dediğinizi duyar gibiyiz. Demeyin lütfen. Bu fotoğrafta gördüğün kaplumbağadan kampüsün her yerinde görebilirsiniz. Hayvanat bahçesi mi burası demeyin. Çok tatlı hayvanlardır. Kampüsten alıp beslemeye başlayanlar da biliyoruz biz. :)

7- Üniversite Çarşısı Dediğin Yakut Gibi Olur

AVM yazdığına bakma kardeşim. Çarşı burası çarşı. Antalya'nın içerisindeki bir çok mekandan daha kaliteli mekanların bulunduğu bir ortamdır. PTT'den kargoya, kuaförden, baskılı t-shirtçüsüne kadar her şeyi bulabilirsin. Müdavimi olursun anlamazsın bile.

11.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!