Akdeniz Üniversitesi'nin Mutlaka Bilinmesi Gereken 7 Özelliği

Şehrini Tanı26 Ağustos 2020
19.9B OKUNMA
Paylaş

Bu yazıyı okurken içinizden bir kaç defa "Gerçekten Yaaa" diyeceksiniz. :)

1-Yeşil Kampüs

Akdeniz Üniversitesi deyince otel reklamları gibi ‘ maviyle yeşilin kucaklaştığı..’ gibi şeyler gelir akla. Bunun nedeniyse yemyeşil bir kampüsümüzün olması ve o kampüsün denize uzaklığının yürüyerek 20 dakika olması. Otel konforunda olmasa da otellerden daha canlıdır, daha eğlencelidir.

2-Stadyum

Bu şehrin 7000 kişilik bir stadyumu var ve kampüsün içinde. Stadyumun çevresindeki fakülteler çok ekmeğini yemiştir buranın. İkinci öğretim sınıflarının çok dersi kısa kesilmiştir maçların hengamesi yüzünden. :)

3-Yakut Çarşısı

Çoğu kampüsün doğru düzgün kafesi bile yokken bizim Akdeniz’in kocaman bir açık hava çarşısı var. Yemekten tutun tatlıcıya, kahvehanesinden tutun mağazasına, Şok’tan tutun postaneye kadar ne ararsanız var Yakut’ta. 

4-Erasmus Öğrencileri

Çok renklidir Akdeniz Üniversitesi barındırdığı milletler açısından. Her an bir köşeden Fransızca konuşan biri çıkabilir, Rus bir arkadaşınızın olması muhtemeldir. :)

5-Kampüsün Şehrin İçinde Olması

Kampüsten çıkıp şehir merkezine gitmek maksimum 25-30 dakika. Öyle kampüs kapısından girdikten sonra yarım saat fakültelere ulaşmak için yokuş tırmandıran cinsten değil. Elinizdeki nimetin kıymetini bilin.

6-Kampüs İçinde Şehir Hayatının Tüm İmkanlarının Olması

‘Ne vereyim abime ?’ havasında biraz. Neye ihtiyacın varsa iki adım ötende, ne yapmak istiyorsan kampüsün içinde mevcut. Ne yapsın bu okul daha başka ?

7-Otomasyon Sistemi

Bir laf vardır ‘Akdeniz Üniversitesi’nde yüz nakli yapmak otomasyon sistemine girmekten daha kolaydır’ diye, bu lafın doğruluğunu yaşadıkça kendiniz anlayacaksınız. :)

Bonus: Fakülte Önlerinde Satılan Kitaplar

Biraz tecrübeli insan lafı dinleyin; uzak durun onlardan! 

19.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!