Antalya Kaş'ta Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Şehrini Tanı07 Haziran 2022
21.9B OKUNMA
Paylaş

Tatilinizi Antalya'nın en güzel ilçelerinden biri olan Kaş'ta yapmayı düşününüyorsanız bu liste tam size göre. Kaş’ta gezilecek yerler, antik zamanlardan kalma tarihi eserler, doğa rotaları ve turkuaz rengi plajları ile insanın içini açıyor.

Birbirinden güzel görülecek noktalara sahip olan Kaş, yaz aylarında dolu dolu tatil yapmak için gidilebilecek doğa harikası yerlerden biri olarak gezginleri bekliyor.

 

Kaş Plajlarını Keşfedin

Akdeniz'in en güzel plajlarına sahip Kaş'ta görmeden dönmemeniz gereken plajlar.

Kaputaş Plajı: Kaş merkezden minibüslerle gidilebilirsiniz Kaputaş Plajı'na. Turkuaz renkli suları ve hem kumsal hem de çakıl sahiliyle Kaputaş, her zevke hitap ediyor. 

Küçük Çakıl Plajı: Kaş merkezde olan Küçük Çakıl Plajı, yeraltından gelen soğuk kaynak suları ile beslenen bir denize sahip. Yani burada yüzmek oldukça serinletici. Sahil boyunca hem belediye tesisi hem de özel tesisler mevcut. 

Akçagerme Plajı: Kaş merkeze yakın plajlar arasında bulunan Akçagerme, taşlık bir plaja ve tertemiz bir denize sahip. 

Büyük Çakıl Plajı: Kaş meydana 1.5 kilometrelik mesafede bulunan Büyük Çakıl Plajı hem denizde hem de sahilde büyük taşların olduğu bir yer. Kaynak suları ile beslenmesi sayesinde insana en sıcak yaz gününde bile ferah bir yüzme deneyimi yaşatan Büyük Çakıl Plajı, temiz ve berrak bir denize sahip. 

        

Kaş'ta Dalış Yapmadan Dönmeyin

Öncelikle söyleyelim eğer ilk defa dalış yapacaksanız Türkiye'nin en güzel dalış noktasındasınız. Kaş'ta dalış yapmadan dönmeyin dememizin elbette sebepbleri var.

Bunları bazılarını sizin için listeledik: 

- Caretta Carettalarla yüzebilirsiniz.

- 21 farklı dalış noktası var. Bunlardan en çok hangisini sevdiğinizi bizimle paylaşın. 

- Suyun altında M.Ö. 1300'lere dayanan tarihin izlerini görebilirsiniz.

- Gerçek uçak ve gemi batıkları var.

- Tecrübeli ve profesyonel dalış okullarının olması. 

- Kaş'ta belki inanmayacaksınız ama suyun altı üzerinden daha renkli.

 

Kaş'ta Gün Batımını İzleyebileceğiniz En Güzel Yer: Antiphellos Antik Kenti

Likya Kentler Birliği’nin başka bir önemli kenti olan Antiphellos, Roma döneminde en görkemli zamanlarını yaşamış. Her ne kadar zamanında büyük bir kent olsa da günümüzde burası bir harabe konumunda. Antik tiyatro ve kaya mezarları ise zamanın yıpratıcı etkisine karşı koyabilmiş yapılar. Burada güneşin batışını izlemek ayrı bir keyif. 

Patara Antik Kentini Mutlaka Görmelisiniz

Likya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Patara Antik Kenti, Kaş ve Fethiye arasındaki Ovagelemiş Köyü sınırları içinde yer alıyor. Burasının tarihi değeri kadar tabiat açısından da büyük önemi var. Soyları tükenmekte olan Caretta Caretta’lar, yumurtalarını burada koruma altına alınmış sahillere bırakıyor.

Patara Antik Kenti'ne Kaş'tan kalkan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaş'ta Huzur Dolu Bir Mahalle: Kalkan

Kaş’a bağlı renkli bir mahalle olan Kalkan, bölgenin en huzur dolu yerlerinden. Mavi bayraklı Kalkan palajına hayran kalacaksınız. Rotanızı Kalkana çevirirseniz Letoon, Simena ve Xanthos gibi antik şehirleride mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kaş Koylarını Mutlaka Keşfedin

Kaş merkezde hergün Antalya'nın masmavi koylarına turlar düzenleniyor. Kaş - Kekova turu ile Akvaryum, Burç, Gökova, Tersane, Kaleköy koylarının turkuaz denizinde yüzmek size unutulmaz bir tatil deneyimi kazandıracak.

21.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!