Antalya'da Simit ve Çay Yapabileceğiniz 7 Huzur Dolu Adres

Şehrini Tanı26 Ocak 2023
11.9B OKUNMA
Paylaş

Simit ve çay belki yanında peynir. Bazen kahvaltı yapmaya vaktimiz olmadığından bazense sadece keyif aldığımızdan yediğimiz leziz ikili.

Antalya’da yaşamak; hayatı biraz daha keyifli yaşamak anlamına geldiğine göre, simit ve çayı da sizin için keyif haline getirebilecek yerler var elbette.

1- Tophane Çay Bahçesi

Elbette Antalya'da manzara denilince akla gelen ilk yer Tophane. Hem geçerken uğrayabileceğiniz kadar yol üstü, hem de salaş ve rahat görüntüsüyle huzur verici.
 

2- Karaalioğlu Parkı

3- Falez Park

Yeşille mavinin bakıştığı, her nefeste içinize huzuru çekebileceğiniz bir yer arıyorsanız Falez Park aradığınız nokta. 
 

4- Atatürk Parkı

5- Ziya Gökalp Kent Parkı

Konyaaltı’ndan Lara sahiline en güzel kıyı panoramasını sunan Ziya Gökalp Kent Parkı, Fener Mahallesi'nde yer alıyor. Eski Lara yolunda yaptığınız yürüyüş sonrası manzaraya doyamayacağınız yer, simit ve çayla yetinmeyip saatlerce yerinizden kalkamayabilirsiniz. Bizden söylemesi. 

6- Mazıdağı Seyir Terası

Kepez Belediyesi'nin düzenlemesiyle Mazıdağı Seyir Terası'ndan şehrin doğusundan batısına kadar geniş bir alan ile deniz ve Toroslar seyredilebiliyor. Şehir merkezine uzak diyenler için halk otobüsü ile ulaşım olduğunun da bilgisini verelim. Ulaşmanızın ardından şehrin farklı bir yerinden Antalya'yı izleyebilir, seyir terasında açılan küçük çay bahçelerinde çayın en lezzetli haline ulaşabilirsiniz.

 

7- Düden Park

11.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!