7 Maddede Leonardo Dicaprio ve Oscar

Galeri16 Temmuz 2018
2.7B OKUNMA
Paylaş

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen 88. Oscar Ödülleri, Hollywood'daki Dolby Tiyatrosu'nda sahiplerini buldu. Her seferinde ödülü başkalarına kaptıran Leonardo Dicaprio, sonunda heykelciğine kavuştu. Sosyal medyada bir hayli dalga konusu olan Leonardo Dicaprio'nun ödül alamaması ülkemizde de mizah konusu olmuş, adına birçok espriler yapılmıştır. Biz de sizler için birkaçını derledik. 

1- Leonardo DiCaprio, daha önce de beş kez Oscar ödülüne aday gösterilmiş ancak her seferinde törenden eli boş dönmüştü.

2- DiCaprio, ilk olarak 1994 yılında henüz 20 yaşındayken rol aldığı What's Eating Gilbert Grape filmiyle en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar'ına aday olmuştu.

3- Aktör daha sonra 2005 yılında The Aviator filmiyle bu kez en iyi erkek oyuncu ödülüne aday oldu. Ama o gece de ödüle ulaşamadı.

4- Aktör 2007'de Kanlı Elmas, 2014'te de The Wolf of World Street filmiyle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar adayı oldu.

5- Beş defa aday gösterilmesine rağmen hiç ödül alamayan 41 yaşındaki Amerikalı aktör DiCaprio bu yıl favori gösteriliyordu.

6- Her seferinde ödülü başkalarına kaptıran Leonardo Dicaprio, sonunda heykelciğine kavuştu.

7- Leonardo DiCaprio, "Diriliş" filmindeki rolüyle "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüyle birlikte kariyerindeki ilk Oscar'ını kazandı.

2.7B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!