Antalyalı 7 Ünlü

Galeri21 Şubat 2022
162.4B OKUNMA
Paylaş

Antalyalı 7 Ünlü

Levent Yüksel

Levent Yüksel 21 Ekim 1964 Antalya doğumlu olan Türk pop müzik şarkıcısı. Sezen Aksu'nun yetiştirdiği yorumculardandır. Antalya Lisesi mezunlarındandır.

Burak Yılmaz

Burak Yılmaz 15 Temmuz 1985 tarihinde doğmuştur. Bir dönem Beşiktaş`ta kalecilik yapan Fikret Yılmaz'ın oğludur ve Antalyaspor'un altyapısında futbola başlamıştır. 2006-07 sezonunda Beşiktaş'ta 2008'de Manisaspor'da 2009'da Fenerbahçe ve Eskişehirspor'da forma giyen Yılmaz, 2010 yılında Trabzonspor'a transfer olmuş ve 2011-12 sezonunda 33 golle gol kralı olmuştur. 

Mehmet Özgür

Mehmet Özgür, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Mehmet Özgür, sanat yaşamına, Antalya'da bir dil kursunda katıldığı tiyatro etkinliğiyle 1988 yılında başladı.

Rüştü Reçber

10 Mayıs 1973 Antalya Korkuteli doğumlu kaleci Türk ve dünya futbol tarihinin en iyi kalecileri arasında yer alır. 2003 yılında dünyanın en iyi 3. kalecisi olarak seçilmiştir. Ayrıca; futbol efsanesi Pelé tarafından, yaşayan en iyi 100 futbolcudan biri olarak seçilerek FIFA 100 listesinde yer almıştır. Şu anda Türkiye Milli Takımlar genel koordinatörü görevini üstlenmektedir.

İrfan Değirmenci

Gazeteci ve haber spikeri İrfan Değirmenci 3 Kasım 1977 Antalya doğumludur. 

Coşkun Göğen (Tecavüzcü Coşkun)

Coşkun Göğen 5 Haziran 1946 Antalya doğumlu Türk sinema oyuncusudur. Sinemada üstlendiği rollerden dolayı Tecavüzcü Coşkun lakabı takılmıştır.. Antalyaspor taraftarı olarak takımın amigoluğunu yapmaktadır. Ayrıca Antalya'da bar işletmeciliği de yapmaktadır.

Burcu Biricik

4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’da doğdu. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında "Akdeniz Kraliçesi" seçildi. Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyuncu olmaya karar veren Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi aldı.

Ekin Koç

Ekin Koç, Türk sinema ve dizi oyuncusu. Ekin Koç, Antalya’da dünyaya geldi. Lise eğitiminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitimine devam etti. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Oyuncu olarak ilk kez 2013'te Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizide yer aldı.

Ali Çelik

Ali Çelik, Türk oyuncu. Birçok dizide oyuncu olarak görev yapmıştır. Devlet tiyatroları sanatçısıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümünden 1998 yılında mezun olmuştur.

Musa Uzunlar

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 1985 yılında mezun oldu ve Devlet Tiyatrolarında göreve başladı. Bursa, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları'nda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. Devlet Tiyatroları'ndaki yönetim görevlerinin yanı sıra Devlet Tiyatroları Spor Kulübü'nde ve Devlet Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV'da da yöneticilik yaptı.

162.4B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!