Antalya'da Kar Keyfi Yaşayabileceğiniz 7 Yer

Galeri01 Şubat 2023
136.3B OKUNMA
Paylaş

Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylalarında kar yağışı yaşanıyor. Gidince hayran kalacağınız Antalya ilçelerini yerleri sizler için derledik. İşte Antalya’nın en güzel kış adresleri…

1- Tahtalı Dağı- Olympos Teleferik

2365 metreden Antalya’nın doğumsuz manzarasını izleyebileceğiniz Olympos Teleferik kış aylarında ziyaretçilerine kar keyfi yaşama imkanı da sunuyor. 

Olympos Teleferik Beydağları Sahil Milli Parkı’nın içerisinde, 2365 m yükseklikte Tahtalı Dağı’nın zirvesinde bulunuyor. 
 

 

2- Saklıkent Kayak Merkezi

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinin sınırları içinde bulunan Saklıkent Kayak Merkezi sadece kayak tutkunlarını değil kar keyfi yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir rota. Antalya şehir merkezinden sadece 1 saat uzaklıkta bulunan Saklıkent’te yeme-içme alanları, kayak malzemeleri kiralayabileceğiniz yerler mevcut. Antalya’da özellikle kış aylarında sevdikleriniz ile keyifli vakit geçirebileceğiniz bir rota Saklıkent. 

3- Feslikan Yaylası

Antalya’da yayla havası denince akla gelen ilk yerlerden biridir Feslikan Yaylası. Antalya'ya sadece 44 km. uzaklıkta olup Antalya ve çevresinin en bilinen yaylasıdır. Kış aylarında kar keyfini yaşayabileceğiniz bu yaylaya isterseniz otogardan kalkan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. 

4- Akseki

Batı Torosların üzerine kurulu olan Akseki Antalya’nın kar yağışı alan ilçelerinden biri. Tertemiz doğası ve tarihi güzellikleri ile Antalya’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Akseki'ye yolunuz düşerse mutlaka görmeniz gereken yerler Düdencik Mağarası(Çınardibi), Bucakalan Mağarası, Göktepe Yaylası, Çimi Yaylası, Irmak Vadisi ilçenin diğer çekiciliği olan yerleri.

5- Korkuteli

Antalya’ya sadece 50 dakika uzaklıkta ama iklimi bambaşka. Kış aylarında yağan karın etkisi ile beyaz bürünen Korkuteli görülmeye değer. 

6- Elmalı

Beydağları ile çevrili olan Antalya’nın Elmalı ilçesi sizi doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakacak bir yer. Kış aylarında kar yağışı alan ilçe Antalya’da kar keyfi yapabileceğiniz yerlerden biri.

7- İbradı Ormana

Antalya şehir merkezinden Toros Dağları’nın arasına uzanan bir yolculukla gidiliyor İbradı Ormana Köyü’ne. Doğa ile iç içe olmak istediğiniz zamanlarda hafta sonu gidilecek  en güzel yerlerden biri Ormana Köyü. Kış aylarında kar yağışı alan İbradı'da küçük pansiyonlarda konaklama imkanınız var.

Ormana Köyü hakkında gitmeden bilmeniz gerekenler.

Bonus

Antalya Beach Park-1993 

136.3B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!