Adile Naşit’in Kalbimizde Taht Kuran 7 Filmi

Galeri16 Temmuz 2018
4.5B OKUNMA
Paylaş

Hayatımızdan bir Adile Naşit geçti. Yeşilçam’da anne deyince ilk aklımıza gelen isim oldu. Hep ailesini bir arada tutma çabasıyla gönüllerimize taht kurdu.

Ama biz onun en çok gülüşlerini sevdik.

İyi doğdun Hafize Ana!

Teşekkürler Google!

1-Hababam Sınıfı

Sınıfın bütün haylazlıklarına rağmen hep onlar için uğraşır sonra da Mahmut Hoca’dan bir güzel yerdi azarı. Adile Naşit deyince beynimizde ‘kuzucuklarım beniiim’ sesi yankılanıyorsa hala, ölümünden yıllar sonra bile yolda görsek Hafize Ana! Diye kucağına atlamayı hayal ediyorsak gerçekten onu bir anne gibi bağrımıza bastık demektir.

2-Neşeli Günler

Turşu sirkeyle mi yoksa limonla mı daha güzel olur kavgasının alıp yürüdüğü, yüzümüzde saçma sapan bir gülümseme bırakan, Adile Naşit’in yıllanmış rol arkadaşı Münir Özkul ile başrolleri paylaştığı harikulade bir film.

3-Gülen Gözler

Yaşar Usta’dan habersiz bin bir türlü dolabın döndüğü, çok sevgili Şener Şen’in Vecihi Hürkuş rolünde bizi gülmekten yerlere yatıran bir Yeşilçam klasiği.

4-Tosun Paşa

Seferoğulları’yla Tellioğulları arasındaki Yeşil Vadi kimindir konusu bizi yıllardır televizyon karşısına kilitlemiştir. Hamam sahnesindeki atışmalar hala aklımıza geldikçe güldürür.

5-Süt Kardeşler

Süt oğlanla emir erini, emir eriyle damadı pek sevgili ağabeyciğine farklı kişiler olarak tanıtıp olayların gelişmesini sağlayan Adile Naşit’e selam eder, Gulyabani’ye inanıyor diye Adile Naşit’e deli muamelesi yapan Şener Şen’e teessüf ederiz.

6-Kibar Feyzo

Adile Naşit’in gelin almak yerine öküz alalım diye tutturduğu, Kemal Sunal’ın efsane Faşo; puşt gibin, ibne gibin bir şey’ repliğinin geçtiği efsane film.

7-Ah Nerede

Belalı abisi yüzünden erkek yüzü görmeyen Adile Naşit’in Tarık Akan’a aşık olup o efsane ‘Vay benim elektrikçim’ şarkısını söylediği, içimizde aşık olma isteği uyandıran gülümseten Yeşilçam filmlerinden.

Bonus

Peki bunu görmüş müydünüz? laugh

4.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!