Antalya Akra Caz Festivali Başlıyor

Galeri27 Mayıs 2019
4.5B OKUNMA
Paylaş

Caz müziğin dünyaca ünlü isimleri; Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor. Bu yıl Antalya'da ikincisi gerçekleşecek olan festival, modern ve klasik cazın yanı sıra;  caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir  müzikal yelpazeyle  izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2. Antalya Akra Caz Festivali,  19-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels ‘in bahçesinde gerçekleşecek.

Roberto Fonseca İle “Havana Gecesi”

Kübalı caz piyanisti Roberto Fonseca kendine has müzikal yorumunun yanı sıra,  hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan bir sanatçı.

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Soul ve Rhtyhm’n Blues’a Getirdiği Yenilikçi Tarzıyla “Iyeoka” Akra Caz Festivalinde !

“Yes“ adını verdiği albümüyle geniş bir hayran kitlesi kazandı. Simply Falling şarkısıyla uzun süre dünya listelerinde ilk sırada kalan sanatçı güçlü sesi ve sahne performansıyla dikkat çekiyor. Soul ve rhtyhm’n blues’a getirdiği yenilikçi  tarzıyla İyeoka dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Fazıl Say ”Truva Sonatı“ ve “İzmir Süiti”  Antalya’da

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, son eserleri arasında yer alan Truva Sonatı’nı ve İzmir Süiti’ni Akra Caz Festivali kapsamında gerçekleşecek konserde Antalyalı sanatseverler için yorumlayacak.

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Igor Butman ve Moskova Caz Orkestrası

Dünyaca ünlü Rus saksafon sanatçısı Igor Butman  yaşayan en önemli caz sanatçılarından kabul ediliyor. “Moskova New York arası Caz Köprüsü” olarak nitelendirilen ve bugüne kadar sayısız orkestra ve isimle aynı sahneyi paylaşan Igor Butman’a, Akra Caz Festivali’ndeki konserde 1999 yılında kurulan ve harika müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası eşlik edecek.

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Dünyanın en iyi caz vokallerinden “Dee Dee Bridgewater” Antalya’da

Dünyanın en iyi caz vokalleri arasında gösterilen ve 2011 yılında “En iyi caz vokal albüm” dalında Grammy ödülü kazanan Dee Dee Bridgewater, bu kez Akra Caz Festivali kapsamında gerçekleşecek konserde Antalya’da dinleyiciler ile buluşacak. Caz klasiklerine getirmiş olduğu sıra dışı yorumla dikkatleri üzerinde toplayan Dee Dee Bridgewater’a konser gecesi Türkiye’nin en önemli virtüöz sanatçılarından oluşan Akra Big Band eşlik edecek. Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Dexter Gordon ve Max Roach gibi pek çok sanatçı ile aynı sahneyi paylaşan Bridgewater; Ella Fitzgerald adlı albümü ile iki Grammy Ödülü’nü birden aldı.

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Akra Caz Festivali Konaklamalı Paket

Caz müziğin dünyaca ünlü isimleri; Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor. Konaklamalı paketlerle, festival coşkusunu ve Akra Hotel'de konaklama ayrıcalığını birlikte yaşayabilirsiniz!

Akra Caz Festivali konaklama paketleri için buraya tıklayınız. 

 

4.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!