Antalya Akra Caz Festivali Başlıyor

Galeri02 Eylül 2020
7.9B OKUNMA
Paylaş

Caz müziğin ünlü isimleri, 3. Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor. Bu yıl Antalya'da üçüncüsü gerçekleşecek olan festival, modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği, funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Haziran ayında yapılması planlanan fakat; Türkiye Cumhuriyeti‘nin ilgili bakanlıklarınca yayınlanan genelgeler kapsamında alınan önlemler ve uluslararası seyahat engelleri gibi nedenlerle ertelenen 3. Antalya Akra Caz Festivali, 26 Eylül - 09 Ekim 2020 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels ‘in açık hava sahnesinde gerçekleşecek. Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu, Akra Hotels tarafından düzenlenen festivalin biletleri, yurt içinde ve yurt dışında Biletix gişelerinden ve biletix.com adresinden alınabilir.

Karsu

Avrupa caz sahnelerinin renkli sesi “Karsu”

Hollanda’da yaşayan Türk kökenli sanatçı Karsu; kendine has yorumu ve güçlü sesiyle tüm dünyada dikkat çeken, genç nesil sanatçılardan biri. Şarkılarının neredeyse tamamını kendi yazıp besteleyen sanatçı, renkli sesiyle olduğu kadar sahne performansı ve enerjisiyle de dinleyenleri kendine hayran bırakıyor. 2016 yılında, Hollanda’nın önemli müzik ödüllerinden olan Edison World Jazz Ödülü’nü kazanarak, Avrupa caz sahnesinde kendine güçlü bir yer edinen Kursunun albümlerinde; caz, blues, funk ve etnik ritimlere rastlamak mümkün.

Karsu - Vokal - Piyano

Mart Jeninga - Bas gitar- Synthesizer

Jessy Hay - Gitar

Erhan Seçkin - Davul

Randell Heye - Trompet

Marc Mangin - Saksafon

 

Akra Jazz Band feat. Valentine Conus & Tolga Bilgin

Konser gecesi, Çağlayan Yıldız’ın şefliğini yaptığı Antalyalı caz grubu Akra Jazz Band de sahne alacak. Bu konserde saksafonda Valentine Conus ve trompette Tolga Bilgin konuk solist olarak yer alacaklar.

Valentine Conus – Saksafon

Tolga Bilgin – Trompet

Ozan Çelikel – Trombon

Çağlayan Yıldız- Gitar

Thomas Lewicki – Piyano

Barış Kıratlı – Bas

Burak Yavaş – Davul

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Önder Focan & Şallıel Bros “Funkbook”

Gitarist Önder Focan ile saksafoncu kardeşler Anıl ve Batuhan Şallıel’in “Funkbook” projesi, funky ve enerjik ritimlere sahip bir proje. Önder Focan besteleri ve bazı Türk müziği parçalarının “funk jazz” yorumundan oluşan Funkbook’ta sanatçılara, her biri enstrümanlarında oldukça yetkin müzisyenler eşlik ediyor.  Aralık 2015’te kaydı yapılan “Funkbook” adlı albüm, Mayıs 2016 tarihinde dinleyici ile buluştu. 

Önder Focan- Gitar
Batuhan Şallıel- Alto Saksafon
Anıl Şallıel – Tenor Saksafon
Halil İbrahim Işık-   Piyano-Synthesizer
Mehmet Özen: Elektrik bas
Erhan Seçkin- Davul

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Flapper Swing & Swing Gecesi

Flapper Swing  & “Swing Gecesi” sizlerle buluşuyor.

Akustik bir caz manouche grubu olan “Flapper Swing”; repertuvarında Django Reinhardt bestelerine ve 1920’li 30’lu yılların caz standartlarına yer veriyor. Keyifli ve güçlü performanslarıyla dikkat çeken ve özel bir dinleyici grubu bulunan Flapper Swing, otantik sound’u ile izleyicileri, bir dönem atmosferine doğru yolculuğa çıkarıyor. 

Nevin Hetmanek- Vokal
Erhan Erbelger – Gitar
Tomas Hetmanek- Gitar
Tamer Temel- Klarnet
Peter Salvucci- Saksafon
Kaan Bıyıkoğlu – Piyano
Volkan Topakoğlu- Kontrbas

Swing Dance Antalya
Lindy hop & solo caz gibi swing dansları ile beğeni toplayan, Antalya’da swing dansları üzerine atölyeler, etkinlikler düzenleyen, swing dönemi kültürünü yaşatmayı ve paylaşmayı amaçlayan “Swing Dance Antalya”; bu özel gecede danslarıyla Flapper Swing’e eşlik edecek.

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Sonic Boom

“Sonic Boom” enerjisi sizlerle buluşuyor.

“Sonic Boom”, müzikseverlerin yakından tanıdığı dört başarılı isim, Elif Çağlar (vokal), Çağrı Sertel (tuşlu çalgılar), Alp Ersönmez (bas gitar) ve Volkan Öktem’in (davul) bir araya gelmesiyle, 2019 yılında, kuruldu. 2020’nin başlarında dinleyiciyle buluşan grup, konserlerinde bestelerin yanı sıra, r&b, hip-hop ve elektronik müzik hit’lerini de özgün tarzıyla yeniden yorumlayarak çalıyor. Geçtiğimiz şubat ayında stüdyoya girerek bestelerini ilk kez kaydeden “Sonic Boom”, şu sıralar, “Please” isimli ilk teklisini, yayınlamaya hazırlanıyor.

Elif Çağlar – Vokal
Çağrı Sertel- Tuşlu çalgılar
Alp Ersönmez- Bas gitar
Volkan Öktem- Davul

Bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Fazıl Say - Şarkılar

Dünyaca ünlü besteci ve Fazıl Say’ın, Türk edebiyatının unutulmaz şair ve yazarlarının şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni albümü, Antalya’da ilk kez dinleyenlerle buluşacak.  Yeni albümde Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Sabahattin Ali, Kaygusuz Abdal, Aziz Nesin, Metin Altıok ve Ömer Hayyam şiirleri yer alıyor. Fazıl Say şarkılarını güçlü sesi ve büyüleyici sahne performansıyla solist Serenad Bağcan seslendirirken, vurmasazlarda Aykut Köselerli, viyolonselde ise Jamal Aliyev sahne alıyor..Daha önce “İlk Şarkılar” (2013), “Yeni Şarkılar” (2015) ve “Güz Şarkıları” (2017) albümleri dinleyici ile buluşmuştu.

Fazıl Say – Piyano

Serenad Bağcan – Vokal

Jamal Aliyev – Viyolonsel

Aykut Köselerli - Vurmasazlar

8 Ekim için bilet satın almak için buraya tıklayınız.

9 Ekim için bilet satın almak için buraya tıklayınız.

Akra Caz Festivali Konaklamalı Paket

Caz müziğin dünyaca ünlü isimleri; Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor. Konaklamalı paketlerle, festival coşkusunu ve Akra Hotel'de konaklama ayrıcalığını birlikte yaşayabilirsiniz!

Akra Caz Festivali konaklama paketleri için buraya tıklayınız. 

 

7.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!