Antalya Aşığı Bir Ressam: Tülay Birdoğan

Galeri16 Temmuz 2018
3.9B OKUNMA
Paylaş

Tülay Birdoğan, 16 yıllık bir ressam. Antalya ve resim aşığı olan Birdoğan bu iki aşkını birleştirerek, kendisini sokaklarda resim yapmaya adamış biri.

1-Birdoğan; Son 6 senedir Antalya Sanat Sokağı’nda resim yapıyor ve yaptığı resimleri burada sergiliyor. Böylelikle bu sokaktan geçen her insanla sanatını paylaşabildiğini söylüyor.

2-Resimlerinde özellikle Antalya manzaralarını yapmayı tercih ettiğini belirtiyor.

3-“Antalya’yı ve resim yapmayı gerçekten seviyorum. Sevdiğin şeylerle meşgul olmak çok önemli ve değerli bir durum diye düşünüyorum.” diyor.

4-Antalya Sanat Sokağı’nın şu an ki durumundan şikâyetçi olduğunu dile getiriyor.

5-“ Burada daha önce pek bir şey yoktu. Ressamlar vardı. Ama şu an etrafa bakıldığında burası pazara dönmüş gibi. Her şey satın alınmış şekilde. Hazır satın al geri sat olayına döndü maalesef.”

6-“Burada böyle bir sokağın eksikliği vardı. Yurtdışına bakıldığında her yerde böyle sanat sokakları vardır. Turistler her gittikleri yerden oraya ait, özellikle o şehri anlatan şeyler almak isterler. Bu resimlerde o ihtiyacı karşılıyor.

7-“Benim tek beklentim sadece resim yapmak olduğundan, çok paralar kazanayım diye bir derdim yok. Sadece resim olsun gerisi önemli değil.”

3.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!