Antalya'da Çekilmiş 7 Film

Galeri02 Mart 2022
14.9B OKUNMA
Paylaş

Yönetmenler tarafından doğası ve çekim alanı rahatlığı açısından daha çok tercih edilmeye başlanan Antalya'da çekilmiş 7 filmi sizler için derledik. 

1- Kaybedenler Kulübü Yolda

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı Komedi- Drama türündeki Kaybedenler Kulübü Yolda Filmi'nin bir kısmı Olimpos Antik Kenti'nde çekildi. Kaybedenler Kulübü filminin ikinci devam filmi olan Kaybedenler Kulübü Yolda, radyo programının bittiğini açıklayan Kaan ve Mete birkaç arkadaşlarıyla birlikte Olimpos'a giderler. Olimpos'ta Kaan'ın Sevda ile göz göze gelmesi ile Olimpos, Ölüdeniz. Sığacık, Seferihisar ve İstanbul güzergahında yaşadıklarını konu alıyor.

 

2- Daha

Başrollerini Onur Saylak, Tuba Büyüküstün ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın paylaştığı Daha filminin yönetmenliğini de Onur Saylak üstleniyor. Yazar Hakan Günday'ın aynı isimli romanından uyarlanan Daha, romandaki hayali şehir Kandalı'da geçiyor ve bu kasabada yaşayan Gaza'nın mülteci krizinin ortasında sert gerçeklerle ve çelişkili duygularla yüzleşmek zorunda kalışını konu alıyor. 

3- Sen Benim HerŞeyimsin

Sen Benim HerŞeyimsin, yönetmenliğini Tolga Örnek'in üstlendiği, başrollerinde Tolga Çevik ve Cengiz Bozkurt ve Tolga Çevik'in kızı Tuna Çelik ve Melis Birkan'ın yer aldığı 2016 yapımı Türk filmi. 9 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren film, Çocuk Büyütme Rehberi isimli Meksika yapımı bir filminden uyarlanmış. Kemer Çıralı'da  ve İstanbul'da çekilen film, eski sevgililerinden biri kucağında bir bebekle kapısına dayanınca Sedat'ın hayatı tamamen değişmesini konu alıyor.

4- Beni Çok Sev

Bir mahkumun, kızıyla yeniden görüşüp kendini affettirmek için bir gardiyan eşliğinde memleketine gitmesiyle öğrendiği trajik gerçeğin bu seyahati şekillendirmesini konu alan Beni Çok Sev, 19 Kasım 2021'de Netflix'te izleyicilerle buluştu. Mehmet Ada Öztekin'in senaryosu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı filmde başrolleri; Sarp Akkaya, Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen ve Songül Öden paylaşıyor. 

5- Hadi Be Oğlum

16 Şubak 2018'de vizyona giren, Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi ve Alihan Türkdemir'in paylaştığı Hadi Be Oğlum filmi Antalya Kaş'ta çekilmiştir. Balıkçı bir baba olan Ali'nin hayatını küçük oğlu Efe'ye adamasını konu alıyor.  İletişim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Oğluyla bağ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hisseden Ali'nin en büyük isteği ise, oğlunun onu anladığını bilmektir. Babasının, annesinin ve sevdiği kadının anılarının yükünü de içinde taşıyan acılı babanın oğluna duyduğu sevgi, ikisinin de hayatını şekillendirmesini konu alıyor.

6- Aydede

Dram türündeki Aydede filmi 13 Nisan 2018'de yayınlandı. Elmalı merkez ve Elmalı'ya bağlı Yuva mahallesinde çekilen filmde küçük bir erkek çocuğunun dedesinin vefatından sonra yaşadığı kötü hayat anlatılıyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Abdurrahman Öner'in gerçekleştirdiği filmde başrolleri Ezgi Mola,  Mehmet Özgür, Reha Yavuz, Bilal Zeynel Çelik paylaşıyor.

7 - Operation Fortune: Ruse De Guerre ( Five Eyes )

Guy Ritchie'nin yönetmenliğini yaptığı, Jason Statham ve Aubrey Plaza'nın başrollerinde olduğu Five Eyes (Five Eyes olarak tanıtımlarının yapıldığı filmin daha sonra isminin değiştirileceğini söyleyen Guy Ritchie, ismi Operastion Fortune: Ruse De Guerre olarak değiştirdiği biliniyor.) çekimleri Ocak 2021 Antalya'da gerçekleştirildi. Dünya için büyük tehdit oluşturan yeni bir ölümcül silah teknolojisinin ticarileştirilmesini önlemek için uluslararası bir istihbarat ittifakı olan "Five Eyes" tarafından işe alınan M16 ajanı Orson Fortune’un zengin bir silah tüccarının izini sürmeye çalışırken dünyayı dolaşmasını konu alan aksiyon filmi.

14.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!