Antalya'da Denize Girilecek En İyi Yerler!

Galeri18 Ağustos 2021
18.7B OKUNMA
Paylaş

İngiliz The Telegraph editörleri Türkiye’de deniz tatili yapılacak 10 yeri seçti. Sonsuz güzellikteki Antalya'nın 6 plajı da bu listeye eklendi. Bodrum, Ölüdeniz, Çeşme, Dalyan plajları listede yer alıyor. 

Patara

Sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyanın en güzel plajlarından biri olarak bilinen Patara Plajı, Antalya'nın en batısındaki Kaş ilçesinin Gelemiş Köyü sınırlarında yer alıyor.

Yaklaşık 18 kilometre uzunluğa sahip olan Patara Plajı, adını Patara Antik Kenti'nden alıyor. 

Kalkan

Küçük bir köy olan Kalkan, Kaş’a 25 km mesafede bulunuyor. Eski Rum evleri, küçük bir limanı, daracık sokakları ile köy havasını koruyor. Heredot’un ‘dünyada yıldızlara en yakın yer’ olarak bahsettiği yer Kalkan. Pırıl pırıl denizi, henüz keşfedilmemiş koyları ve hiç dokunulmamış minik kumsalları var Kalkan'ın. Harika güzellikler barındıran Kalkan'da Kaputaş plajı, Fırnaz Koyu mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

Falez Plajları- Konyaaltı Sahili

 

 

Side

Özellikle de kumluk plajları sevenler için ideal olan Side’nin, hem merkezinde hem de birkaç dakikalık mesafesinde ünlü plajları var. Bir derecelendirme olan Mavi Bayrak, Side’nin toplam 9 adet plajında mevcut. Side’nin Mavi Bayrak ödüllü plajlarından bazıları ise Sorgun Plajı, Kum köydeki plajlar, Side plajı diye bilinen büyük plajları.

Alanya- Kleopatra Plajı

 Uzunluğu 2 kilometreyi bulan Kleopatra Plajı, eşsiz deniz rengi ve kumsalıyla göz kamaştırıyor.

Çıralı

Çıralı- Olimpos, muhteşem doğal güzellikleri, tarihi, masmavi denizi ve 3.5 km’lik plajı ve kumsalı ile huzur dolu bir yer.

18.7B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!