Antalya'da Fotoğraf Çekebileceğiniz En Güzel 7 Yer

Galeri14 Eylül 2022
25.8B OKUNMA
Paylaş

Antalya'da fotoğraf çekebileceğiz güzel yerler arıyorsanız sorunuzun cevabı bu listede. 

Fotoğrafını çektiğiniz yerleri bizimle paylaşın.

Mail: info@antalyacityzone.com

Instagram: @antalyacityzone

Selfie Park Antalya

Avrupa'nın en büyük, Antalya'nın ilk ve tek selfie müzesi olan Selfie Park fotoğraf çekilmek için muazzam bir yer. 50 farklı konsepte hazırlanmış odaları ile sizi farklı dünyalara götürecek, muhteşem anılar ve fotoğraflar biriktirmeniz sağlayacak bir yer Selfie Park Antalya. İçerisinde bulunan Dospresso’da tatlı ve kahve molası verip, rengarenk hazırlanmış fotoğraf odalarında çekim yapmaya ve eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Adres ve yol tarifi için tıklayın
Telefon: 0532 477 8007 
 

Side Antik Kenti

Özellikle Apollon ve Athena tapınaklarını kaçırmayın, hatta mümkünse gün batımını yakalamaya çalışın. Akdenizin en romantik manzarası karşısında büyülenirken, başınızı kaldırıp tapınak üzerindeki Medusa kabartmalarına bakmayı unutmayın.

Gazipaşa- Koru Plajı Doğal Havuzlar

Gazipaşa ilçesinin Koru Plajının doğu kesiminde yer alıyor Doğal Havuzlar. Kayalıkları halk arasında “yalı taşı” olarak adlandırılıyor. Koru Plajı caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı Akdeniz sahilindeki 17 merkezden birisi. Bu plajın kendi kendini filtre eden tek deniz olma özelliğine sahip olduğu söyleniyor. Gün batımında harika fotoğraflar çekebilsiniz.

 

Fotoğraf: İlker Fatih Şahiner

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı, Antalya'nın en etkileyici doğal güzelliklerinden. 18 metre yükseklikten dökülen şelalelelerin oluşturduğu 7 küçük göl, 2 km uzunluğundaki bir kanyonun içerisinde seyrine doyum olmaz bir manzara oluşturuyor.

İbradı Ormana Köyü- Düğmeli Evler

Evler yörede bulunan ağaç ve taş kullanılarak Akseki ve İbradı ilçelerinde  uygulanmış yöreye özgün mimari yapılar. Evlerin en büyük özellikleri harç veya çimento kullanılmadan yapılmış olması. Düğmeli evler iskeleti Toros Dağları’nın yükseklerinde yetişen sedir ağacı. 

Adrasan- Suluada

Bembeyaz kumu ve turkuaz suyuyla tam bir cennet parçası Suluada. 

Suluada'ya Ulaşım

Suluada'ya ulaşım Adrasan'dan deniz yoluyla sağlanıyor. Ortalama 45 dakkika süren yolculuğun ardından Akdeniz'in Maldivleri Suluada'ya ulaşıyorsunuz. 

Suluada'da iki adet plaj bulunuyor. Ön taraftaki plaj biraz daha dalgalı olduğundan dolayı adanın arka koyunda daha sakin bir deniz keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kekova

Kekova, Antalya’nın batısında Demre’yle Kaş arasında, aynı adı taşıyan bir ada ve daha küçük adacıkların çevrelediği saklı bir cennet. Doğanın ve tarihin, denizin mavisiyle boyandığı bir yer. Bu mavi o kadar özel ki, 'Kekova mavisi' diye bir renk tanımı bile var. 

Termessos (Güllük Dağı) Antik Kenti

Denizden yaklaşık 1050 m. yükseklikte Antalya’nın kuzeyinde dağlar arasında gizli Termessos (Güllük Dağı Milli Parkı) antik kenti, yerleşim biçimi, savunma sistemleri ile doğanın sunduğu olanakları en iyi şekilde kullanan kentlerden biridir. Alanın en önemli kalıntıları şehir surları, kuleler, kral yolu, Hadrian kapısı, gymnasium, agora, tiyatro, odeon, mezarlar, kemerler ve drenaj sistemidir.  Şehrin güneybatısında, “Kurucunun Evi” olarak adlandırılan Roma tipinde fevkalade güzel bir villanın kalıntıları yer almaktadır.

25.8B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!