Antalya'da Mutlaka Görmeniz Gereken Bir Kanyon: Kemer Kesme Boğazı Kanyonu

Galeri18 Temmuz 2022
2.9B OKUNMA
Paylaş

Antalya'ya 45 kilometre uzaklıktaki Kesme Boğazı mevkisindeki doğal havuzlar, her yıl yüzlerce turisti ağırlıyor. Dağlardaki tatlı su kaynaklarının oluşturduğu doğal havuzlarda yüzen turistler, bol bol fotoğraf çekerek manzaranın keyfini çıkarıyor.

Antalya Kesme Boğazı Kanyonu Nerede?

Antalya'nın turistik ilçesi Kemer'e 10 kilometre uzaklıktaki Aslanbucak Mahallesi üzerinden gidilen Kesme Boğazı mevki, off-road ve cip safari turlarına çıkan turistleri ağırlıyor. Her yaştan tatilcinin akın akın geldiği turistik bölgede irili ufaklı doğal havuzlar bulunuyor. Buz gibi suyun aktığı su yolları üzerinde oluşan küçük havuzlar tatilcilerin serinlemesine yardımcı oluyor. Dağlarda bulunan kaynaklardan gelen su, boğaz boyunca ilerliyor. Antalya ovasına ulaşmak için bulunan 2 noktadan birisi olan Kesme Boğazı, bitki örtüsü ve yabani yaşamıyla da dikkati çekiyor. Antik dönemde Likya bölgesinin 2 önemli kenti olan Pisidya ve Attaeia'yı bağlayan kavşak noktası olarak bilinen Beydağları-Olimpos Sahil Milli Parkı sınırları içerisindeki Kesme Boğazı Antalya'da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. 

Kemer Kesme Boğazı Kanyonu'na Nasıl Gidilir?

Kesme Boğazı ile Kemer merkez arası 11 km’dir. Antalya Merkez ile arası 50 km’dir. Kemer ilçesi Kuzudere mahallesinde yer alan boğaza ulaşım oldukça kolaydır. Kemer Kesme Boğazı'nın içerisinde bir işletmede bulunuyor.

Kemer Kesme Boğazı Kanyonu harita bilgisi için tıklayınız.

Kemer Kesme Boğazı Kanyonu Giriş Ücreti

Kemer Kesme Boğazı'nın giriş ücreti 13 TL. 

2.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!