Antalya'da Sessizliği ve Huzuru Bulabileceğiniz Yerler

Galeri18 Aralık 2020
32.5B OKUNMA
Paylaş

Antalya doğal ve bozulmayan dokusu ile Türkiye'nin en güzel yerlerinin başında geliyor. Şehir hayatının getirdiği ağır ve stresli süreç sonrası doğa ile iç içe geçireceğiniz hafta sonu tatili bile size iyi gelecek.  

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın. 

 

Doyran Göleti

Doyran Göleti, Antalya'ya 15 km uzaklıkta Saklıkent yolu üzerinde bulunuyor. Konumu nedeniyle bir günde iki mevsimi birden yaşayabilirsiniz.

Harita bilgisi için buraya tıklayınız.

İotape (Aytap)

İotape, Alanya'nın 33 kilometre doğusunda, Gazipaşa yolu üzerinde Akdenizin kıyısında. Antik liman kalıntılarının bulunduğu bu küçük koya hayran kalacaksınız. 

Harita bilgisi için buraya tıklayınız. 

Kocaçay Şelalesi

Antalya şehir merkezine sade 39 km uzaklıkta bulunuyor. Döşemealtı Ekşili Gölet’ine geldiğinizde yolun sonunda bulunan Hatipler Gölet’ine doğru devam ediyorsunuz. Hatipler Gölet’inden sonra tabelaları takip ederseniz Kocaçay Şelalesi'ne ulaşacaksınız.

Sapadere Kanyonu

Alanya'nın doğusunda, Sapadere Köyü'nde bulunan Sapadere Kanyonu, 750 metre uzunluğunda olup yaklaşık 400 metre yüksekliğe sahiptir. Doğal güzelliklerini koruyan Sapadere Kanyonu’nu çelik destekli yolu yürüyerek geçebilirsiniz. Yolun sonda görülmeye değer güzellikteki şelale sizi karşılıyor.

Harita bilgisi buraya için tıklayınız. 

Tazı Kanyonu

Manavgat'ın Beşkonak bölgesinde bulunan, Köprülü Kanyon Milli Parkının 10 km kuzeyinde yer alıyor Tazı Kanyonu. Bilgelik vadisi olarak bilinen bu kanyon yüksek bölgede olduğundan ulaşımı oldukça zordur. 

32.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!