Antalya'dan Direkt Uçuşla Gidebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Galeri04 Mart 2020
20.1B OKUNMA
Paylaş

Antalya Havalimanı’ndan direkt uçuşlarla Avrupa'nın masalsı şehirlerini keşfedebilirsiniz.  

İngiltere - Londra

Londra gezilerinizde Thames Nehri’nde tekne turlarına katılarak kenti başka bir açıdan seyredebilir, London Eye ile kenti yukardan görebilir ya da kentin saraylarında, müzelerinde, parklarında keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yorgunluk atma zamanı geldiğinde de yüzyıllardır geleneksel olarak yaşatılan çay kültürüne ortak olabilirsiniz.

Almanya - Berlin

Berlin, Almanya’nın başkenti ve Avrupa’nın en gözde ve heyecan verici kentlerinden biri. Çoluk çocuk, genç yaşlı demeden herkese huzur ortamı sağlayan, şehrin tam ortasında uzanan parklar ve bahçeler, irili, ufaklı göller ve doğanın kente armağanı Spree ve Havel nehirleriyle Berlin, ziyaret edilmeyi bekliyor.

Hollanda - Amsterdam 

Amsterdam kanalları, müzeleri, gece hayatı ile kendine hayran bırakıyor. Açık hava pazarlarını, tarihi Dam meydanını, efsane Red Light District'e ve kanal turu ile tarih ve eğlence dolu yolculuğa çıkarıyor. Heineken bira fabrikasına ve Van Gogh Müzesi için mutlaka bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz. Zamanınız varsa Amsterdam'a yakın rotaları keşfedebilirsiniz, Kuzey Denizi kıyısındaki Volendam kasabasını ziyaret etmelisiniz yol boyunca birinden bakımlı ev bahçeler var kıyıya geldiğinizde sizi Kuzey Denizinin manzarası sizi karşılıyor. Deniz manzaralı kafelerde bir şeyler yiyip içebilirsiniz fiyatları Amsterdam'a göre çok daha uygun alışveriş yapacaksanız burayı tercih edebilirsiniz.
 

Belçika - Brüksel

Brüksel tarih boyu ev sahipliği yaptığı birçok mimari tarzda eseri korumayı başarmıştır. Mimarisi ile masallar şehrindeymişiz gibi hissettiren bir şehir, dar sokakların geniş meydanlara açıldığı büyülü bir yer. Waffle, çikolata, bira ve patates kızartmasının en lezzetli hallerini burada deneyimleyebilirsiniz. Brüksel’de; Atomium, İşeyen Çocuk Heykeli (Manneken Pis), Cinquantenaire Parkı, Aziz Micheal ve Aziz Gudula Katedrali, Belçika Güzel Sanatlar Kraliyet Müzesi, Grand Place görmeden dönmemeniz gereken yerler. 

Fransa - Paris

Aşıklar Şehri Paris!
Sen Nehri’nin çevresine kurulu olan Paris’in birçok ünlü  yapısı UNESCO Dünya Mirası listesine aday. Eyfel kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Pantheon, Orsay Müzesi, Zafer Takı (Arc de Triomphe), Sen Nehri, Notre Dame Katedrali gezip görmeniz gereken yerlerden bazıları. Paris’e tepeden bakmak isterseniz Montmartre Tepesi’ne mutlaka çıkmalısınız ve Sacre- Coeur Bazilikasını ziyaret etmeyi unutmayın. 

Avusturya - Viyana

Müziğin başkenti olarak kabul olarak edilen şehrin operaları ve tiyatroları görülmeye değer.  Sistematik işleyen ulaşım ağı size şehrin içinde kolayca gezme imkanı sunuyor. Viyana’nın tarihi yapıları katedrallerden görkemli saraylar uzanıyor ve insanı zaman içerisinde bir yolculuğa çıkarıyor. Mutlaka görmeniz gereken yapılar Prater, St. Stephen Katedrali, Hofburg İmparatorluk Sarayı.

Danimarka - Kopenhag 

Dünyanın en mutlu şehri olarak kabul ediliyor. Sakin şehir yapısı rengarenk binaları düzenli şehir yapısı ile size mutlu bir tatil imkanı sunuyor. Kopenhag’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler Danimarka Ulusal Müzesi, Nyhavn şeridi, Minik Denizkızı. Danimarka mutfağı genel olarak et, balık ve patates yemeklerinden oluşuyor. Taze sebzelerle pişirilmiş deniz ürünlerini mutlaka denemelisiniz. 
 

 İsveç - Stockholm 

İsveç’in başkenti ve en büyük şehri olan Stockholm, ülkenin kültür sanat, medya siyaset ve ekonomi merkezi. Malaren Gölü’nün şehri güzelleştiren kanalları, renkli binaları, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle Stocholm en güzel Avrupa şehirlerinden biridir. Özellikle, eskişehir kısmı 13. Yüzyıldan bu yana hiç değişmeden tarihi dokusunu koruyor. Stockholm şehrinde mutlaka görmeniz gereken yerler Stockholm Şehir Müzesi, Katarina Asansörü, Gamla Stan burası Orta Çağın tüm güzellerini yeniden yaşayacağınız bir yer.
 

Almanya - Köln

Ortaçağ’dan günümüze kadar uzanan bir tarih dolu bir kent. Müzikleri, katedralleri, çeşitli kiliseleri, Ren Nehri üzerindeki post modern binaları  şehrin tarihi siluetini oluşturuyor. Köln aynı zamanda Almanya’nın ticaret merkezleri arasında yer alıyor. Köln Katedrali,  Çikolata Müzesi, Kolumba Müzesi görmeniz gereken yerler arasında. 
 

20.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!