Antalya'nın Büyüleyici Güzellikteki Şelaleleri

Galeri14 Eylül 2021
13.6B OKUNMA
Paylaş

Gürül gürül akan sularıyla bir doğa harikası olan şelaleler, uğruna kilometrece yol kat etmeyi göze alacağımız bir güzelliğe sahip. Bu büyüleyici güzelliğin dünyaca ünlü olanları ise her yıl sayısız turistin seyahat rotasında yer alıyor. Ne şanslıyız ki çok sayıda doğal güzelliğe sahip olan Antalya'da şelalelerden fazlasıyla nasibini almış. İşte Antalya'nın en güzel şelaleleri.

Manavgat Şelalesi

Yüksekliğinden çok yayıldığı geniş alanı ile dikkat çeken Manavgat Şelalesi, ismini sınırları içerisinde bulunduğu ilçeden alıyor. Şelale Antalya merkezinden yaklaşık 80 km uzaklıkta yer alıyor ve ziyaret için en uygun dönemi bahar aylarına rastlıyor. Yerli ve yabancı turistlerin bölgede en sık ziyaret ettiği yerlerden biri olması ise şelale çevresinde restoran ve hediyelik eşya dükkanı gibi pek çok turistik mekanı beraberinde getirmiş.

Kocaçay Şelalesi

Antalya şehir merkezine sade 39 km uzaklıkta bulunuyor.

Düden Şelalesi

Antalya'nın ünlü doğa harikalarından Düden Şelalesi, eşine az rastlanır manzarası ve yeşilliklerin arasında yaklaşık 40 metre yükseklikten düşen suyun görüntüsüyle hayranlık uyandıracak. 

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi de Antalya'nın en yeşil şelalelerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Zengin florasıyla dikkat çeken şelalenin çevresinde çok sayıda bitki ve ağaç türü bulunuyor.

Alara Şelalesi

Alara Şelalesi, dağların arasından şelale yaparak doğan Alara Çayı, Manavgat'tan denize dökülür.

13.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!